NOWY PROJEKT SSERB SKIEROWANY DO GOSPODARSTW ROLNYCH - NABÓR UCZESTNIKÓWDrukuj

• 28/01/2014 10:27:03

Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug realizuje projekt skierowany do rolników i otoczenia rolnictwa.
Temat projektu: „Stworzenie wspólnej bazy informacyjnej gospodarstw rolnych Związku Transgranicznego Euroregion Bug”
Termin realizacji: 1.11.2013 – 31.10.2014 r
Partner Wiodący Projektu: Brzeski Obwodowy Związek Rolno – Gospodarczy z Białorusi

Celem projektu jest stworzenie wspólnej bazy informacyjnej dla rolników z Polski, Białorusi i Ukrainy umożliwiająca wymianę doświadczeń, poszukiwanie rynków zbytu, stworzenie możliwości spotkania się na trzech konferencjach, zawiązania partnerstw i innych form współpracy jak spółki międzynarodowe, wymiana handlowa, dzierżawa itp.

Projekt powstał z myślą o sektorze, który borykając się z wieloma problemami ma szansę na rozwój poprzez zawiązywanie partnerstw, szukanie korzystnych dla wszystkich stron rozwiązań, nowych kontaktów, poprzez otwieranie się na rynki Polski, Białorusi i Ukrainy. Każdy z nich charakteryzuje się inną specyfiką i otoczeniem formalno – prawnym, co stwarza nowe możliwości dla współpracy transgranicznej.
Zapraszamy do współpracy również otoczenie rolnictwa, mogące służyć doświadczeniem oraz wsparciem organizacyjnym.

Działania projektu:

1.    Projekt zakłada stworzenie wspólnej bazy danych w formie: strony internetowej z forum dla użytkowników, wydawnictwa w formie folderu oraz na płytach CD. Baza zawierać będzie podstawowe informacje, niezbędne zarówno do promocji jak i kontaktów między uczestnikami. Baza ma służyć wymianie informacji, przekazywaniu dobrych praktyk, zwłaszcza w tworzeniu grup producenckich, spółdzielni, klastrów itp., zawiązywaniu partnerstw, informacji dot. profilowania i specjalizacji produkcji rolniczej oraz działalności dodatkowej.
2.    Kolejnymi działaniami projektu będą konferencje w Polsce, na Białorusi i Ukrainie z udziałem ekspertów i przedstawicieli gospodarstw rolnych.

Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug przyjmuje zgłoszenia chętnych do udziału w projekcie. Warunkiem przystąpienia jest wypełnienie i odesłanie Karty Zgłoszenia do dnia 28 lutego br. na adres sekretariat@euroregionbug.pl lub Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug, Plac Niepodległości 1, 22-100 Chełm. Do podstawowych informacji prosimy o załączenie jednej fotografii gospodarstwa

Formularz zgłoszeniowy do pobrania: pobierz