« Listopad 2019 »

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGODrukuj

• 09/04/2014 08:24:14

Język angielski nie jest językiem obcym dla uczniów szkół podstawowych Gminy Terespol. Udowodnili to 20 marca bieżącego roku biorąc udział w I edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego, którego Organizatorem był Zespół Szkół im. Orła Białego w Kobylanach. W pierwszym szkolnym etapie konkursu wzięło udział 44 uczniów z trzech szkół: Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach, Zespołu Szkół im Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach i Szkoły Podstawowej im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Neplach. Najlepsze 3 osoby z każdej szkoły wzięły udział w finałowym etapie międzyszkolnym. Głównym celem konkursu była promocja języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych, jak również zwrócenie uwagi na ważną rolę jaką w dzisiejszym świecie odgrywa znajomość języków obcych. Konkurs stworzył szansę promocji i wyróżnienia uczniów uzdolnionych w tej dziedzinie w klasach IV-VI szkoły podstawowej oraz wzmocnił motywację do nauki. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz rywalizacja z innymi uczestnikami z pewnością stanowiły istotny bodziec pobudzający twórcze myślenie, kształtowanie estetyki wypowiedzi oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono nagrody oraz dyplomy. Nad przebiegiem Etapu gminnego konkursu czuwała Gminna Komisja Konkursowa, w skład której weszły nauczyciele języka angielskiego ze szkół z terenu gminny Terespol.

WYNIKI KONKURSU PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:

I miejsce - Grunwald Wojciech z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach

II miejsce - Klekotka Szymon z  Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach

III miejsce - Mikołajuk Patrycja ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Neplach.