WYCIECZKA DO BIAŁEJ PODLASKIEJ

Dnia 9XI 2012r. klasa I i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wyruszyli na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Celem było MultiCentrum , w którym uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających zainteresowania z zakresu techniki i sztuki. Potem odwiedzili Redakcję Słowa Podlasia. Dowiedzieli się tam, na czym polega praca dziennikarza, w jaki sposób zdobywa on informacje i  jak powstaje najpopularniejszy tygodnik na Podlasiu.

 


 


 

Jadą , jadą misie…

        Piosenką  „Jadą, jadą misie” rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia. Ta wyjątkowa uroczystość miała miejsce 23 listopada  2012r. Szczególnymi, a zarazem  niezwykłymi jej gośćmi były misie. Przybyły białe niedźwiadki, brunatne niedźwiedzie, małe i duże (największy mierzył 2 m wysokości), kolorowe, wysłużone , ale przede wszystkim  ukochane  pluszaki! To szczególne święto stworzyło  okazję nie tylko do dobrej zabawy, ale stało się  pretekstem do poznania  historii  Misia Uszatka, promowania książki- przyjaciela  i sprawdzenia  wiedzy  na temat misiowych bohaterów w wielu konkursach. Wyjątkowym punktem programu były wybory Misia Elegancji.

     W miłej atmosferze czas płynął szybko, wszyscy bawiliśmy się świetnie, a misie zostały już zaproszone  na swoje święto za rok.


 

Tym razem uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Małaszewiczach postanowili połączyć tradycyjne Åšwięto Pieczonego Ziemniaka z wycieczką rowerową i 10 X 2012r. wraz z nauczycielami Małgorzatą Patrejko i Anną Borowik oraz rodzicami wyruszyli do Kostomłot.

Wyjazd stał się  wspaniałą  okazją nie tylko do wspólnej zabawy,

pieczenia ziemniaków i kiełbasek, ale także  stworzył  możliwość sprawdzenia swoich  umiejętności jazdy na rowerze,  podziwiania jesiennej przyrody i poszerzenia wiedzy.  Ważnym punktem  wycieczki był  mizar czyli cmentarz tatarski w Zastawku . Tam uczniowie poznali   historię Tatarów w naszej gminie.

W Kostomłotach  zwiedzili cerkiew  neounicką  (jedyną w Europie) i  dzięki uprzejmości proboszcza ks. Zbigniewa Nikoniuka  wysłuchali  wspaniałej opowieści  na temat  tej wyjątkowej parafii katolickiej obrządku bizantyjsko- słowiańskiego.                

 

                                                                                                                                         Przygotowała M. Patrjko

Zdjęcia z wycieczki...