« Listopad 2019 »

ZŁOTE GODY W GMINIE TERESPOL 2014Drukuj

• 05/02/2014 09:29:43

31 stycznia 2014 swój Złoty Jubileusz zawarcia związku małżeńskiego świętowały następujące pary z gminy Terespol:  Czuchraj Ryszard i Barbara Ostapczuk Ryszard i Zenona, Weres Adolf i Janina z Kobylan, Czyrko Aleksander i Maria, Jabłoński Henryk i Teresa, Panasiuk Jan i  Maria z Lebiedziewa, Matwiejuk Eugeniusz  i Regina z Łobaczewa Dużego, Artemuk Jerzy i Jadwiga z Małaszewicz,  Benich Wacław i Stanisława z Małaszewicz Dużych, Gręziak Kazimierz i Teresa, Szachniuk Stanisław  i Jadwiga, Szprychel Zygmunt i Halina, Żuk Eugeniusz i Teresa z Małaszewicz Małych , Pikuła Jan  i Walentyna, Weremczuk Leon i Halina z Polatycz , Nikoniuk Zbigniew i Regina z Samowicz, Dołbaczuk Witalij i Anna, Gagucki Jan i Zofia z Koroszczyna,  Romaniuk Bolesław i Sabina ze Starzynki

Na ten doniosły jubileusz zostały również zaproszone pary małżeńskie, które w tym roku obchodziły 55 i 60 rocznicę ślubu. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą za wszystkie obecne pary, którą poprowadził ks dziekan Zdzisław Dudek. Następnie życzenia jubilatom złożył wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk. W dalszej części uroczystości przedstawiciele władz samorządowych udekorowali złotych jubilatów medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz wręczyli kwiaty i listy gratulacyjne. Również ci, którzy świętowali kolejne rocznice zawarcia związku małżeńskiego uhonorowani zostali złotymi różami pamiątkowymi, medalami okolicznościowymi oraz listami gratulacyjnymi.

W części nieoficjalnej zebrani obejrzeli specjalnie przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną oraz wysłuchali koncertu piosenek w wykonaniu Klaudii Peszuk i Weroniki Stomy z zespołu wokalnego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury.

FILM Z JUBILEUSZU

ALBUM ZDJĘĆ