MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

Transmisja online RADY GMINY TERESPOL


Sesja on-line

OSTRZEŻENIE POGODOWE

BIP

BIEŻĄCA OCENA JAKOŚCI WODY


Roczna jakość wody

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa


Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

Deklaracja dostępności

POLECAMY:

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w KobylanachDrukuj

  • 22/10/2024 13:01:31


Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach

18 października w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do złożenia uroczystej przysięgi, a także do świętowania rozpoczęcia nowej, pełnej wyzwań przygody.
Podczas akademii, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Z wielkim wzruszeniem ślubowały być dobrymi uczniami, pilnie się uczyć i godnie reprezentować swoją szkołę.

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach

 

Po złożeniu ślubowania, uroczystego pasowania pierwszaków na uczniów dokonał Dyrektor Szkoły Paweł Caban, symbolicznie otwierając przed nimi drzwi do świata wiedzy.

Na zaproszenie Dyrektora, rodziców oraz uczniów, w uroczystość udział wziął Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, który na pamiątkę tego wyjątkowego dnia obdarował pierwszoklasistów plecakami.
To był niezapomniany dzień zarówno dla klas pierwszych, jak i dla całej społeczności szkolnej.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów!

Fotorelacja

  Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach

INFORMACJE DOTYCZĄCE CHOROBY NIEBIESKIEGO JĘZYKA BTVDrukuj

  • 22/10/2024 12:03:36

CHOROBA NIEBIESKIEGO JĘZYKA (Bluetongue) jest chorobą zwierząt przeżuwających, zarówno  domowych jak i dzikich wywoływaną przez wirusy. Choruje bydło, owce i kozy, ale także sarny, jelenie, afrykańskie antylopy czy wielbłądy.
Zwierzęta nie zarażają się bezpośrednio od siebie, a jedynie poprzez owady kłująco – ssące z rodzaju Culicoides (rodzina:  kuczmany) oraz poprzez krew lub nasienie.
Choroba nie przenosi się na inne gatunki zwierząt gospodarskich i domowych oraz na ludzi. Oznacza to, że mięso, mleko, skóry i wełna oraz inne produkty pochodzące od przeżuwaczy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ludzi. Oznacza to, że mięso, mleko, skóry i wełna oraz inne produkty pochodzące od przeżuwaczy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ludzi.

Choroba podlega obowiązkowi zwalczania na terenie RP !!!

Objawy u bydła:
U bydła częstość zachorowań jest wyższa niż u owiec, choć zwykle nie obserwuje się tak wyraźnych objawów klinicznych choroby. Na zakażenie wirusem wrażliwe są płody, szczególnie w fazie rozwoju ośrodkowego układu nerwowego. Stąd w wyniku zakażenia dochodzi do wodogłowia płodu i deformacji wrodzonych.
Bydło po przechorowaniu może stać się nosicielem, co prowadzi do zakażania kuczmanów i przenoszenia choroby za ich pośrednictwem na zwierzęta zdrowe.
Objawy kliniczne u krów dorosłych mogą nie być widoczne nawet do 60-80 dnia po zakażeniu. Jednakże jeśli wystąpią, można zaobserwować:
- gorączkę,
- zapalenie mięśni,
- ślinienie,
- zaczerwienienie, przekrwienie i obrzęk błony śluzowej jamy ustnej oraz innych eksponowanych nabłonków, głównie strzyków,
- owrzodzenie opuszki zębowej i niekiedy końca języka;
- zapalenie koronki i tworzywa racic;
- u krów mlecznych – łuszczenie się naskórka strzyków wraz z tworzeniem się strupów,
- niepłodność i ronienia, rodzenie zdeformowanych i słabych cieląt.

Objawy u owiec:
- posmutnienie, depresja,
- gorączka powyżej 41 C,
- stan zapalny jamy ustnej, któremu towarzyszy obfite ślinienie,
- obrzęk głowy, w szczególności warg i języka,
- przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej,
- sinica warg i języka,
- owrzodzenie warg, opuszki zębowej oraz w niektórych przypadkach języka;
- obrzęki, skręcanie głowy i wymioty,
- zapalenie koronki i tworzywa racic powodujące kulawiznę, sztywny chód i zzucie puszki racicowej,
- u zakażonych samic ciężarnych może dochodzić do poronień lub rodzenia zdeformowanych jagniąt.

Główny Lekarz Weterynarii zaleca hodowcom przeżuwaczy:

- wystrzegać się zakupu zwierząt do własnej hodowli pochodzących z niewiadomego źródła,
- zapewnić okresowe wizyty lekarza weterynarii w gospodarstwie
- jak najszybciej zgłaszać lekarzowi weterynarii wszelkie podejrzane objawy kliniczne oraz „nienormalne” zachowanie się zwierząt,
- zwalczać owady w pomieszczeniach inwentarskich, w których przebywają zwierzęta.

Biorąc jednak pod uwagę sytuację epizootyczną w odniesieniu do BTV w Europie, Główny Lekarz Weterynarii apeluje do hodowców bydła, owiec i kóz o zwracanie szczególnej uwagi na objawy opisane pod linkiem https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/o-chorobie-niebieskiego-jezyka oraz bardzo rygorystyczne stosowanie zasad ochrony zwierząt przed chorobą, które zostały opisane pod linkiem  https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/zasady-ochrony-przezuwaczy-przed-choroba.

O każdym podejrzeniu wystąpienia choroby należy niezwłocznie poinformować powiatowego lekarza weterynarii, najbliższy podmiot świadczący usługi lekarsko - weterynaryjne bądź wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

SPRAWDZAJ FIRMY PODAJĄCE SIĘ ZA OPERATORÓW PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”Drukuj

  • 22/10/2024 11:54:18

Uważaj na firmy, które zapraszają Cię na spotkanie i nakłaniają do współpracy, powołując się na partnerstwo w programie, a często też bezprawnie posługując się znakami graficznymi „Czystego Powietrza” czy instytucji zarządzających programem. Bądź czujny, zapytaj o tego wykonawcę w swojej gminie. I niech Cię nie zmyli fakt, że spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców jest organizowane w wynajętej sali gminy czy urzędu.

Przypominamy, że ogólnopolski pogram „Czyste Powietrze” – pod nadzorem Ministerstwa Klimatu i Środowiska – wdrażany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, we współpracy z szesnastoma wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej, gminami w całej Polsce (mamy ponad 2 tys. zaangażowanych JST) oraz wybranymi bankami. Wszystkie te instytucje – w tym listę gmin prowadzących punkty konsultacyjno-informacyjne „Czystego Powietrza” i banków oferujących Kredyt Czyste Powietrze – znajdziesz na oficjalnej stronie programu: czystepowietrze.gov.pl. Nie promujemy w naszym programie konkretnych urządzeń i materiałów, ani firm wykonawczych czy instalacyjnych, dlatego sprawdzaj z kim współpracujesz i co wybierasz, bo robisz to na własne ryzyko.

Kto jest operatorem programu „Czyste Powietrze”?

Obecnie trwa też pilotaż operatorów programu „Czyste Powietrze”, którzy są uprawnieni na podstawie stosownych umów lub porozumień do wspierania naszych beneficjentów w uzyskaniu dotacji, przeprowadzeniu i rozliczeniu przedsięwzięcia, ale tylko w dwóch województwach. W pozostałych nie prowadzimy tego typu działań.

Na terenie Małopolski w naszym imieniu działa 5 operatorów prywatnych ze specjalnymi identyfikatorami (więcej pod linkiem: czystepowietrze.gov.pl/partnerzy/operatorzy/malopolskie) oraz 23 gminnych, z kolei w województwie świętokrzyskim mamy 28 gminnych operatorów (czystepowietrze.gov.pl/partnerzy/operatorzy).

W żadnym innym województwie nie prowadzimy programu operatorskiego, dlatego bądź uważny, gdy ktoś puka do Twoich drzwi i wspierając się znakiem graficznym programu, czy nazywając się operatorem lub partnerem „Czystego Powietrza” namawia do współpracy przy uzyskaniu dotacji na wymianę kopciucha i termomodernizację Twojego domu. Są to nieuczciwe praktyki, wykorzystujące Twoją niewiedzę i mogące skończyć się konsekwencjami finansowymi (np. będziesz musiał oddać zaliczki, które w Twoim imieniu i za Twoją zgodą pobierze nieuczciwy wykonawca).

Niebawem operatorzy w całej Polsce

Przy okazji informujemy, że na bazie doświadczeń z dwóch wspomnianych pilotaży, pracujemy nad ogólnopolskim programem operatorów „Czyste Powietrze”, którzy będą w zasięgu ręki naszych wnioskodawców w każdym województwie. Takie rozwiązanie planujemy na 2025 r., o jego szczegółach będziemy informowali m.in. na stronie programu: czystepowietrze.gov.pl. Tymczasem uważaj, sprawdzaj i nie daj się naciągnąć nieuczciwym firmom.

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ ORAZ PASOWANIE NA UCZNIADrukuj

  • 15/10/2024 10:04:45

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ ORAZ PASOWANIE NA UCZNIA W ZESPOLE SZKÓŁ IM. K. MAKUSZYŃSKIEGO W MAŁASZEWICZACH

W piątek 11 października w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach odbył się wyjątkowy apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączony z uroczystością ślubowania klasy pierwszej.

W pierwszej części akademii Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, w którym przedstawiły swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Krawczyk. Ślubowanie przebiegło w miłej atmosferze w gronie rodziców, zaproszonych gości oraz uczniów szkoły.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło również w kierunku nauczycieli. Uczniowie szkoły docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela.

W swoim przemówieniu Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, podkreślając wagę ich pracy w kształtowaniu młodego pokolenia.

Na zakończenie Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki  oraz plecaki od Wójta Gminy Terespol.

To był niezwykle wzruszający dzień zarówno dla uczniów, jak i dla całej społeczności szkolnej. Życzymy wszystkim Pierwszakom wielu sukcesów w nowym etapie edukacyjnym!

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

GMINNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJDrukuj

  • 15/10/2024 09:48:46

W miniony piątek, 11 października, w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim pracownikom oświaty za ich codzienny trud i zaangażowanie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkół z terenu gminy: Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach oraz Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach.  

Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, skierował słowa uznania do całej społeczności oświatowej, podkreślając znaczenie ich pracy dla rozwoju młodego pokolenia.

W trakcie uroczystości wręczono nagrody Wójta Gminy Terespol będące wyrazem uznania za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz realizację innych zadań statutowych szkół. Nagrody te otrzymali:

  • Katarzyna Krawczyk – Dyrektor Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach;
  • Paweł Caban – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach;
  • Beata Kołodziejczyk – pełniąca obowiązki Dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach.

Uroczystość była okazją, aby wręczyć także nagrody dyrektora szkoły. W tym roku wyróżnieni zostali:

  1. Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach: Brodacka Elżbieta, Patrejko Małgorzata, Sowa Małgorzata, Stawska Ewa, Tarkowska Dorota, Wołosiuk Anna, Wróblewska Grażyna, Gromada Bożena, Ośko Barbara, Sapiecha Małgorzata, Wawryszuk Małgorzata, Korneluk Marta, Korzeniewska Marzena, Tarasiuk Wojciekiewicz Justyna, Kurdziel Agnieszka, Pucer Anna.

  1. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kobylanach: Artemuk Elżbieta, Barszczewski Rafał, Burdzicka Anna, Chomiuk Artur, Jakuszko Bożena, Komorniczak Agnieszka, Kowaluk Anna, Malczuk Stanisława, Maziejuk Andrzej, Oniszczuk Anna, Panasiuk Anna, Rydz Barbara, Sawczuk Renata, Tokarski Adrian, Tkaczuk Agnieszka, Weres Joanna, Żak Angelika, Kowalewska Ewa, Zajko Agnieszka, Ostapczuk Magdalena, Semeniuk Monika, Waszczuk Anna, Wojewoda Anna, Dąbrowska Małgorzata.

  1. Szkoła Podstawowa im. J. U. Niemcewicza w Neplach: Burcon Małgorzata, Gdula Agnieszka, Gójska Ewa, Haponik Agnieszka, Haponiuk Andrzej, Kowaluk Zofia, Litwińska Anna, Maleńczuk Małgorzata, Mikołajczuk Beata, Oleszczuk – Szabluk Grażyna, Puczka Grzegorz, Zajko Agata, Rzewuska Iwona, Tomaszewska Anna, Zozula Alicja.

W spotkaniu uczestniczyli również: Skarbnik Gminy Terespol Edyta Maruda, Sekretarz Gminy Terespol Danuta Wowczeniuk oraz pracownicy Urzędu Gminy Terespol.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJDrukuj

  • 14/10/2024 09:31:41

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNEDrukuj

  • 08/10/2024 13:29:04

Od 1 stycznia br. Powiat Bialski realizuje projekt pt.: „Doradztwo klimatyczne na terenie Powiatu Bialskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach naboru nr FELU.03.02-IZ.00-002/23 Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu, Działania 3.2 Dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy (typ projektu 5) programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

Podstawowym celem inicjatywy jest świadczenie usług konsultacyjno – doradczych polegających na wspieraniu mieszkańców, instytucji oraz przedsiębiorców Powiatu Bialskiego w podejmowaniu działań sprzyjających osiągnięciu neutralności klimatycznej, poprawy efektywności energetycznej oraz ograniczeniu emisji CO2.

W związku z dużym zainteresowaniem programów WFOŚiGW w Lublinie  i możliwością otrzymania dofinansowania na termomodernizację budynku, kotły/piece, pompy ciepła, fotowoltaikę, wymianę okien czy drzwi, zapraszamy mieszkańców gminy do bezpośredniego kontaktu z doradcami klimatycznymi w godzinach 9.00 – 11.00 w Urzędzie Gminy Terespol.

 Szczegóły spotkania:

 Data: 16 października  2024 r. (środa) Godziny: 9.00 - 11.00 Miejsce: Urząd Gminy Terespol

Serdecznie zapraszamy !

TARYFA ZA ZBIOROWE ZAOPATRZENIE W WODĘDrukuj

  • 08/10/2024 09:37:18

Taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Gminy Terespol, na okres 3 lat. „EKO-BUG" Sp. z o.o., ul. Słoneczna 7, Kobylany 21-540 Małaszewicze.

L.RZT.70.158.2024, decyzja Eko-Bug Sp. z o.o. gmina Terespol.pdf (612,3 KB) 

V SESJA RADY GMINY KADENCJA 2024-2029Drukuj

  • 07/10/2024 08:28:33

W dniu 26 września 2024 r. w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się V Sesja Rady Gminy Terespol. Po otwarciu obrad i powitaniu gości przez Przewodniczącego Rady Gminy Łukasza Draguna Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Terespolu Pani Agnieszka Bogusz wręczyła Pani Annie Borowińskiej – Komor zaświadczenie o wyborze na radnego do Rady Gminy Terespol, w wyborach ponownych w okręgu wyborczym Nr 13, które odbyły się w dniu 8 września 2024 r.

Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radna złożyła ślubowanie.

- Podczas posiedzenia został uzupełniony skład osobowy Komisji Budżetowo-Finansowej i Spraw Społecznych. Nowym członkiem ww. Komisji została Pani Anna Borowińska – Komor.

- Zgodnie z przyjętą uchwałą składy osobowe Stałych Komisji Rady Gminy Terespol przedstawiają się następująco:

  1. Komisja Rewizyjna:

         1) Janusz Stanisław Semeniuk

        2) Jan Władysław Krzyżanowski

        3) Gabriel Gryciuk

        4) Marcin Andrzej Bazyluk

        5) Tomasz Kazimierak

  1. Komisja Budżetowo-Finansowa i Spraw Społecznych:

        1) Jolanta Teresa Gawryluk

        2) Kamila Panasiuk

        3) Gabriel Gryciuk

        4) Edyta Katarzyna Łozak

        5) Mirosław Czesław Kozak

        6) Tomasz Kazimierak

        7) Anna Borowińska-Komor

  1. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:

        1) Andrzej Jawtoszuk

        2) Marcin Andrzej Bazyluk

        3) Kamila Panasiuk

        4) Edyta Katarzyna Łozak

        5) Mirosław Czesław Kozak.

Podczas posiedzenia zostały podjęte następujące uchwały:

  • w sprawie ustalenia składów osobowych Stałych Komisji Rady Gminy Terespol;
  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowymi dzierżawcami na czas oznaczony do trzech lat kolejnych umów dzierżawy, których przedmiotem są te same nieruchomości;
  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowym podmiotem na czas oznaczony do trzech lat kolejnej umowy rybackiego użytkowania wody, której przedmiotem jest ta sama nieruchomość;
  • w sprawie zmiany uchwały budżetowej na rok 2024;
  • w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami podjętych uchwał, wykazami imiennych głosowań, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem: https://ugterespol.bip.lubelskie.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy. Sesja online dostępna również pod adresem: https://gminaterespol.sesja.pl/portal/videos/8759b3dd-a1b4-4170-bfe0-87423b1bfecf

IV SESJA RADY GMINY KADENCJA 2024-2029Drukuj

  • 04/10/2024 08:29:28

W dniu 16 lipca 2024 r. w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się IV Sesja Rady Gminy Terespol, której Przewodniczył Łukasz Dragun.
Podczas posiedzenia zostały podjęte następujące uchwały:
- w sprawie rozpatrzenia wniosku o zmianę nazwy ulicy;
- w sprawie rozpatrzenia wniosku o niezmienianie ulicy Franciszka Jaszczołda;
- w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Terespol dla części miejscowości Kobylany;
- w sprawie przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargi na uchwałę nr X/81/2003 Rady Gminy Terespol z dnia 22 grudnia 2003 r. w sprawie uchwalenia zmian miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Terespol;
- w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Terespol a Gminą Miasto Terespol w zakresie przekazania przez Gminę Terespol Gminie Miasto Terespol realizacji zadania w zakresie zapewnienia niepełnosprawnemu uczniowi zamieszkałemu na terenie Gminy Terespol bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej.

Organ nadzoru tj. Wojewoda wszczął postępowania nadzorcze w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Nr IV/16/24 Rady Gminy Terespol z dnia 16 lipca 2024 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Terespol dla części miejscowości Kobylany. Rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdzono nieważność uchwały w całości.
Zachęcamy do zapoznania się z tekstami podjętych uchwał, wykazami imiennych głosowań, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem: https://ugterespol.bip.lubelskie.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy. Sesja online dostępna również pod adresem:
https://gminaterespol.sesja.pl/portal/videos/ff3ab362-72f0-4259-a745-b8fff8144408

NOWY WÓZ STRAŻACKI DLA OSP KRZYCZEWDrukuj

  • 30/09/2024 11:34:54

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyczewie w dniu 26 września odebrali samochód pożarniczy. Średni samochód ratowniczo gaśniczy na podwoziu STAR 266 jest wyposażony w agregat wysokociśnieniowy i zbiornik wody – 2200 l, który może podawać wodę ze zbiornika zarówno poprzez autopompę, jak i motopompę. Pojazd spełniający wszelkie normy techniczne dot. bezpieczeństwa publicznego, ochrony zdrowia, życia i mienia. Zakup wozu strażackiego został sfinansowany ze środków własnych Gminy za 75 000,00 zł brutto.
Nowy samochód w znaczny stopniu usprawni i zwiększy gotowość bojową jednostki OSP Krzyczew.

OGRODY DZIAŁKOWE W MAŁASZEWICZACH – UMOWA PODPISANADrukuj

  • 27/09/2024 11:56:23

W dniu 13 września 2024 roku pomiędzy Gminą Terespol reprezentowaną przez Krzysztofa Iwaniuka – Wójta Gminy Terespol, a Stowarzyszeniem zwykłym pn.  Ogrody Działkowe w Małaszewiczach, reprezentowanym przez Zygmunta Markowskiego  – Przewodniczącego Zarządu, Mariana Jaszczuka – Członka Zarządu, Waldemara Michalaka - Członka Zarządu, Urszulę Włodarczyk – Sekretarza, Krystynę Sowa – Skarbnika została zawarta umowa użyczenia nieruchomości gruntowych,  zapisanych w ewidencji gruntów i budynków jako działki numer: 85/1, KWLU1B/00068471/7; 87/1, KW LU1B/00068484/1; 152/1, KWLU1B/00067327/6; 153/1, KW LU1B/00069100/3; 154/3, KW LU1B/00077773/0; 155/3, KW LU1B/00070582/5 oraz 156/5, KW LU1B/00071343/5 o łącznej powierzchni 5,0435 ha, obręb Podolanka 28.

Przedmiotowe nieruchomości stanowią ogrodzony siatką kompleks z bramą wjazdową od ul. Ogrodowej, podzielony na działki ogrodowe, cztery ciągi komunikacyjne (aleje) i teren ogólny służący do wspólnego korzystania przez działkowiczów.

Umowa użyczenia nieruchomości została zawarta na czas nieoznaczony, co pozwoli Stowarzyszeniu realizować swoje cele dotyczące prowadzenia ogrodów działkowych.

Wszyscy dotychczasowi użytkownicy działek ogrodowych zostali  przyjęci w poczet członków Stowarzyszenia Ogrody Działkowe w Małaszewiczach zgodnie z uchwałą Nr 8/2014 Zarządu Stowarzyszenia Ogrody Działkowe w Małaszewiczach z dnia 02.09.2024 r.

SOŁTYSI WYBRANIDrukuj

  • 25/09/2024 14:51:17

W gminie Terespol zakończyły się zebrania wiejskie, podczas których dokonano wyboru organów sołectw na kadencję 2024-2029. W dniu 24 września Wójt gminy Terespol spotkał się zarówno z sołtysami ubiegłej kadencji, jak i nowo wybranymi sołtysami.

W trakcie spotkania Wójt wyraził szczególne podziękowania oraz uznanie dla dotychczasowych sołtysów za ich sumienną i rzetelną pracę w ubiegłej kadencji. Podkreślił ich wkład w rozwój lokalnej społeczności, zaangażowanie oraz dobrą współpracę z mieszkańcami.

Nowo wybranym sołtysom Wójt pogratulował wyboru na nadchodzącą kadencję i życzył owocnej współpracy z mieszkańcami oraz uznania społecznego. Podkreślił ważność inicjatyw podejmowanych na rzecz społeczności, które mają przynosić sukcesy i służyć mieszkańcom przez długie lata.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Drodzy Mieszkańcy!Drukuj

  • 23/09/2024 14:47:46

Pomoc powodzianomW związku ze zbiórką darów dla Powodzian wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ogromną empatię! Zebraliśmy wiele artykułów dla potrzebującym osób, pokrzywdzonych w powodzi. Państwa pomoc jest nieoceniona. Każdy gest wsparcia, każda paczka pełna niezbędnych produktów to dla osób dotkniętych przez kataklizm światełko nadziei w tych trudnych chwilach i ogromna pomoc.
Dziękujemy za ogromną wrażliwość, wielkie serca i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem głębokiego współczucia oraz solidarności z poszkodowanymi przez powódź.
Szczególne wyrazy wdzięczności i podziękowań kierujemy do Darczyńców, Szkół, Sołtysów oraz wszystkich tych, którzy czynnie włączyli się w akcję, przede wszystkim dla:

- mieszkańców Gminy Terespol
- radnych Gminy Terespol
- pracowników UG i GOPS Terespol
- Szkoły Podstawowej w Kobylanach
- Szkoły Podstawowej w Neplach
- Koła Gospodyń Wiejskich „Czerwone Szpileczki’ Małaszewicze
- Koła Gospodyń Wiejskich z Koroszczyna
- Parafii Św. Katarzyny w Małaszewiczach wraz z Księdzem Proboszczem
- Parafii pw. Podwyższenia Krzyża wraz z Księdzem Proboszczem
- Radzie Sołeckiej w Neplach z p. Sołtys Sylwią Parafiniuk
- Radzie Sołeckiej z Małaszewicz Dużych z p. Sołtysem Ryszardem Stomą
- Radzie Sołeckiej z Samowicz z p. Sołtys Emilią Łozak
- Sołectwu Podolanka z p. Sołtys Anetą Domańską
- Sołectwu Zastawek z p. Sołtys Anną Śreniawską
- właścicielowi firmy „Elbud” p. Eliaszowi Pietraszuk
- Centrum Ogrodniczemu „Agro-centrum” Kobylany
- właścicielowi hurtowni „Pantera” p. Jerzemu Jaworskiemu
- Pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach
- mieszkańców Miasta Terespol

Za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej dary trafią do najbardziej potrzebujących, transport już wyruszył do miejsc dotkniętych powodzią.

  

Wójt Gminy Terespol
Krzysztof Iwaniuk 

HARMONOGRAM PŁUKANIA SIECI WODOCIĄGOWEJ GMINY TERESPOL NA ROK 2024Drukuj

  • 23/09/2024 14:24:49

logo Eko-Bug

1)   23-25 wrzesień 2024 r. (pon.-śr.) - Małaszewicze Małe
2)   26-27 wrzesień 2024 r. (czw.-pt.) - Małaszewicze Duże
3)   30-04 wrzesień/ październik 2024 r. (pon.-pt.) - Kobylany
4)   07 październik 2024 r. (pon.) - Polatycze
5)   08-10 październik 2024 r. (wt.- czw.) - Lebiedziew
6)   11/14-15 październik 2024 r. (pt./pon-wt.) - Kolonia Dobratycze / Kołpin Ogrodniki
7)   16-17 październik 2024 r. (śr.-czw.) - Murawiec Żuki / Michalków
8)   18 październik 2024 r. (pt.) - Zastawek / Zastawek CPN
9)   21-22 październik 2024 r. (pon.-wt.) - Podolanka
10)   23-30 październik 2024 r. (śr -śr.) - Małaszewicz

 

 

94,728,582 unikalne wizyty