EPUAP2

DODATKOWE ŚRODKI NA WDRAŻANIE LOKLANEJ STRATEGII ROZWOJU BLGDDrukuj

• 28/04/2021 12:22:11

DODATKOWE ŚRODKI NA WDRAŻANIE LOKLANEJ STRATEGII ROZWOJU BLGD

W związku ze zmianami w PROW 2014-2020 Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania po raz kolejny staje przed możliwością zwiększenia dotychczasowego budżetu na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju. Dzięki wydłużeniu okresu programowania Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nakreśliło zasady podziału dodatkowej alokacji środków dla działania z zakresu inicjatywy LEADER wynoszącej ogółem 179 673 110 euro.

Wartość o jaką będą mogły ubiegać się poszczególne Lokalne Grupy Działania uzależniona jest od dotychczasowego poziomu realizacji LSR. Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania na dzień
28 luty 2021r. osiągnęła poziom ponad 95% podpisanych umów, dlatego będzie mogła liczyć na dodatkowe ponad 3 mln zł, z czego warunkiem koniecznym jest przeznaczenie minimum 35% tych  środków na premie z zakresu rozpoczęcia działalności gospodarczej.

W związku z powyższym Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania zobowiązana jest przedstawić do Samorządu Województwa propozycję aktualizacji Planu Działania LSR wraz z budżetem oraz dodatkowymi wskaźnikami do osiągnięcia. W ramach dodatkowych środków mogą być realizowane zarówno nowe wskaźniki jak również obecnie zapisane w LSR ze zwiększoną wartością. Nowe wskaźniki, bądź zwiększone wartości obecnych muszą wpisywać się w diagnozę obszaru, którą jeśli sytuacja tego wymaga można zaktualizować.

Obecnie Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania rozpoczyna pracę nad zmianą Lokalnej Strategii Rozwoju, w związku z czym zaprasza do udziału w aktualizacji Strategii poprzez udział
w konsultacjach społecznych wszystkie zainteresowane tematem osoby. Zwracamy się z prośbą do Państwa  o propozycję wskazanie kierunku wykorzystania dodatkowych środków, poprzez wypełnienie i wysłanie ankiety uwag, która dostępna jest do pobrania na stronie internetowej www.blgd.eu  na adres e-mail: biuro@blgd.eu.

Dodatkowo publikujemy ankietę, w której zamieściliśmy przykładowe kierunki rozwoju.

Czas trwania konsultacji – 21 maja 2021r.

Ankieta uwag do pobrania

Zarząd Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania

BRACIA NA MEDAL!Drukuj

• 28/04/2021 12:17:08

BRACIA NA MEDAL!W dniach 23-25 kwietnia 2021 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się sztangiści GCK Kobylany.

Z medalami z imprezy powrócili bracia Łukasz (złoty medal w kat. wag. 55 kg) i Kacper Bogusz (srebrny medal w kat. 61 kg). Szóste lokaty wywalczyli Sebastian Kłos (73 kg) i Hubert Myć (+109 kg). Czytaj więcej

Gratulujemy!

WYWIEŚMY FLAGI NARODOWE!Drukuj

• 27/04/2021 17:04:00

W związku ze zbliżającym się Świętem Flagi
i Świętem Uchwalenia Konstytucji 3 Maja serdecznie zapraszamy
mieszkańców gminy Terespol po bezpłatne flagi narodowe.

Flagę można odebrać w biurze obsługi Urzędu Gminy Terespol

Umieśćmy je w oknach, na balkonach, w uchwytach na fasadach budynków
z zachowaniem szacunku dla naszego narodowego symbolu.

Spędźmy te święta radośnie i z dumą!

OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGODrukuj

• 27/04/2021 08:50:49

OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGO

o wydaniu decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę

Działając na podstawie art. 72 ust. 6 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2021 r., poz. 247 z późniejszymi zmianami) zawiadamiam, że w dniu 20 kwietnia 2021 r., została wydana decyzja Nr 41/21, znak: IF-I.7840.7.10.2021.JF, dotycząca pozwolenia na rozbudowę pojemności do magazynowania estrów w Bazie Paliw nr 22 na działce nr 65/1, jednostka ewidencyjna 060116_2, obręb ewidencyjny 0025 Zastawek, gmina Terespol.
Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju i wprowadzone obostrzenia, z treścią przedmiotowej decyzji oraz ze zgromadzoną dokumentacją, można zapoznać się: drogą telefoniczną, drogą elektroniczną na adres mailowy: jflor@lublin.uw.gov.pl oraz osobiście w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Lubomelskiej 1-3 po uprzednim umówieniu wizyty (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek (oprócz środy) w godzinach 8.30 do 14.30).

Z up. Wojewody Lubelskiego
/-/
Aneta Ciesielczuk Dyrektor Wydziału Infrastruktury
/podpisano elektronicznie/

Grypa ptaków o wysokiej złośliwosci HPAIDrukuj

• 27/04/2021 08:32:54

ROZPORZĄDZENIE NR 8 WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 21 kwietnia 2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa lubelskiego

Treść rozporządzenia znajduje się w załączniku poniżej.

OBWIESZCZENIEDrukuj

• 23/04/2021 08:53:45