MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota Lubelszczyzny

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

Transmisja online RADY GMINY TERESPOL


Sesja on-line

OSTRZEŻENIE POGODOWE

BIP

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa


Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

POGODA

POLECAMY:

Świąteczne paczki dla mieszkańców Gminy Terespol powyżej 75 latDrukuj

 • 30/11/2022 09:03:33

Kliknij aby powiększyćCzas świąt Bożego Narodzenia to czas magiczny. Czas nadziei, wybaczania, spotkań i obdarowywania prezentami.

Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy ponad 500 paczek dla naszych Seniorów wraz ze świątecznymi życzeniami od Pana Krzysztofa Iwaniuka Wójta Gminy Terespol.

Tradycyjnie już 4 grudnia wyruszamy w kolejną Mikołajkową trasę,
odwiedzając wszystkich Seniorów powyżej 75 roku życia!

Kliknij aby powiększyćPaczki będą dostarczane w dniach 4 – 9 grudnia 2022r. w godzinach 9.00 – 15.00 przez pracowników Gminnego Centrum Kultury i Urzędu Gminy Terespol.

Jeśli nie zastaniemy Państwa w domu, prosimy o kontakt pod nr telefonu 83 411 20 63!

Prosimy o cierpliwość, za opóźnienia przepraszamy

Poniżej dołączamy plan naszej trasy!

4 grudnia – Małaszewicze, Łęgi, Bohukały, Krzyczew,
                Neple, Starzynka

5 grudnia – Koroszczyn, Kuzawka, Kukuryki, Samowicze,
                Lechuty Małe, Lechuty Duże

6 – 7 grudnia – Łobaczew Mały, Łobaczew Duży, Polatycze,
                     Lebiedziew, Michalków, Murawiec, Żuki,
                     Kołpin Ogrodniki, Dobratycze Kolonia

8 – 9 grudnia – Podolanka, Zastawek, Kobylany,
                     Małaszewicze Duże, Małaszewicze Małe

104 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości - Gminny Dzień StrażakaDrukuj

 • 30/11/2022 09:00:49

Kliknij aby powiększyć10 listopada 2022r. na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości połączone z Gminnym Dniem Strażaka, obchodzonym w roku Jubileuszowym 30 lecia Gminy Terespol.

Galeria zdjęć

Wśród zaproszonych gości był m.in.: Pan Szymon Semeniuk – Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Małaszewiczach, przedstawiciele Rady Gminy Terespol: Pan Adam Sepczuk, Pan Jan Krzyżanowski, druhowie i emeryci: Ochotniczej Straży Pożarnej w Koroszczynie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Neplach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyczewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kliknij aby powiększyćBohukałach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęgach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Murawcu oraz gospodarze: Pan Krzysztof Iwaniuk - Wójt Gminy Terespol, Pan Mieczysław Romaniuk - Przewodniczący Rady Gminy Terespol, Pan Bogdan Daniluk - Zastępca Wójta Gminy Terespol, Pani Danuta Wowczeniuk - Sekretarz Gminy Terespol, Pani Dorota Szelest – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury oraz Pan Władysław Kowal – Komendant Gminny OSP.Czytaj więcej

PROJEKT „POD BIAŁO-CZERWONĄ”Drukuj

 • 22/11/2022 10:19:49

PROJEKT „POD BIAŁO-CZERWONĄ”W dniu 10 listopada 2022 r. zakończono realizację zadania polegającego na ustawieniu masztu z flagą Rzeczypospolitej Polskiej o wysokości  12,90 m w Kobylanach, przez firmę Przedsiębiorstwo Wielobranżowe System TW Sulejówek.  Łączny koszt realizacji zadania wyniósł 15 000,00 zł.  Zadanie, na podstawie umowy z Wojewodą Lubelskim zostało dofinansowane kwotą 8 000,00 zł, w ramach projektu: „Pod biało-czerwoną” - zakupienie masztu i flagi oraz ich instalacja, na terenie gminy Terespol.  W ramach inicjatywy „Pod biało-czerwoną” zostanie również godnie upamiętnione zwycięstwo wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

„Poznaj Polskę” - Lublin - 21 października 2022 r.Drukuj

 • 14/11/2022 14:53:39

„POZNAJ POLSKĘ” - EDYCJA JESIENNA 2022

21 października 2022 r. 34 uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach mogło uczestniczyć w wycieczce szkolnej do Lublina, dofinansowanej z programu Ministra Edukacji i Nauki - „Poznaj Polskę”.
Uczniowie odwiedzili m. in.:
- Historyczny zespół architektoniczno - urbanistyczny
- Muzeum Wsi Lubelskiej

Kwota dofinansowania ze środków MEiN:     5.000 zł
Kwota wkładu własnego:             3.200 zł
Wartość całkowita wycieczki:            8.200 zł

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja jesienna 2022 - gmina Terespol otrzymała dofinansowanie w wysokości 35.000 zł na realizację wycieczek szkolnych dla klas I-III oraz IV-VIII szkół podstawowych z terenu gminy. Aby uzyskać dofinansowanie ze środków Ministra, gmina musiała zapewnić wkład własny w wysokości, co najmniej 20 % całkowitego kosztu danej wycieczki. Środki te pochodzą z wpłat rodziców.
„Poznaj Polskę” jest wsparciem nauczycieli oraz wzbogaceniem i uatrakcyjnieniem procesu dydaktycznego. Dzięki środkom z programu młodzi ludzie mogą poznawać istotne miejsca oraz wydarzenia związane z historią Polski, ważne dla naszej pamięci oraz zbiorowej tożsamości.

ZAŁÓŻ KONTO NA PUE ZUS !Drukuj

 • 14/11/2022 14:47:05

ZAŁÓŻ KONTO NA PUE ZUS !

BUDOWA PARKINGU W KOBYLANACHDrukuj

 • 14/11/2022 14:43:25

BUDOWA PARKINGU W KOBYLANACHZakończono budowę parkingu przy cmentarzu prawosławnym wraz z drogą dojazdową (al. Wspomnień - cmentarz prawosławny) na działkach nr ew. 422/6, 422/4 i 423 w Kobylanach.
Budowa została zrealizowana przez firmę Drogi Mosty Bogdan Szewczak z Białej Podlaskiej, za kwotę 188 836,78 zł.
W ramach zadania wykonano: drogę dojazdową o nawierzchni z kostki brukowej, parking na 15 miejsc postojowych z kostki brukowej ”ażur”, miejsca postojowe z kostki brukowej przed bramą do cmentarza a także chodnik z kostki brukowej łączący nowo wybudowany  parking z parkingiem wzdłuż ul. Modrzewiowej.

DODATEK DO OGRZEWANIA DLA PODMIOTÓW WRAŻLIWYCHDrukuj

 • 08/11/2022 13:14:00
 • 181 czytań

Wniosek o wypłatę dodatku dla podmiotów wrażliwych składa się na piśmie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku dla podmiotów wrażliwych za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym

 Wnioski  należy składać

w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Wojska Polskiego 47, 21-550 Terespol

tel. 833753748

 

Termin składania wniosków o dodatek dla podmiotów wrażliwych

upływa 30 listopada 2022 r.

Wniosek i arkusz do obliczania dodatku dla podmiotu wrażliwego, który znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska (TUTAJ).

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 18-20 PAŹDZIERNIKA 2022 R.Drukuj

 • 08/11/2022 11:21:01

„POZNAJ POLSKĘ” - EDYCJA JESIENNA 2022

Góry Świętokrzyskie 18-20 października 2022 r.W ramach otrzymanego dofinansowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach odwiedzili Góry Świętokrzyskie.

Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili następujące punkty edukacyjne:

 • Zamek Królewski, Chęciny
 • Kieleckie energetyczne centrum nauki
 • Święty Krzyż - pobenedyktyński zespół klasztorny oraz przedchrześcijańskie obwałowania kamienne na Łysej Górze, Nowa Słupia
 • Oblęgorek - pałacyk Henryka Sienkiewicza wraz z zabytkowym parkiem i aleją lipową, Oblęgorek
 • Jaskinia Raj
 • "Pomnik przyrody ""Dąb Bartek"", Zagnańsk


Całkowita wartość wycieczki                            26.250 zł
Kwota dofinansowania ze środków MEiN         15.000 zł
Kwota wkładu własnego                                   11.250 zł

Przedmiotem przedsięwzięcia "Poznaj Polskę”  jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Wartość całego projektu:           53.200,00 zł
Kwota dofinansowania:            35.000,00 zł
Wkład własny:                           18.200,00 zł

Zdjęcia: https://kobylany.edupage.org/#photos:album:229

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ W GMINIE TERESPOLDrukuj

 • 08/11/2022 11:16:18

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed szkolną społecznością i zaproszonymi gośćmi.
W roku szkolnym 2022/2023 uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci klasy pierwszej w szkołach podstawowych gminy Terespol odbyło się:

Na zaproszenie wychowawcy, rodziców i uczniów w uroczystości wzięli udział przedstawiciele organu prowadzącego: Sekretarz Gminy Terespol Danuta Wowczeniuk oraz Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk. Podczas akademii pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne. Najważniejszym elementem wydarzenia było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Aktu pasowania dokonali dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom, drobny upominek oraz w prezencie od Wójta Gminy Terespol – plecak.

SPRZEDAŻ WĘGLA PO PREFERENCYJNYCH CENACHDrukuj

 • 04/11/2022 15:07:40

W związku z przystąpieniem Gminy Terespol do sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach, prosimy mieszkańców gminy Terespol, którzy otrzymali dodatek węglowy lub uzyskali do niego prawo i do tej pory jeszcze nie zakupili węgla po cenie niższej niż 2.000,00 złotych brutto za tonę o składanie wniosków określających zapotrzebowanie na konkretną ilość węgla oraz jego rodzaj /orzech, groszek, miał/.

Osoby, które złożą wniosek w terminie do 10 listopada 2022r., będą w pierwszej kolejności uwzględniane w określeniu przez Gminę skali potrzeb gospodarstw domowych zainteresowanych zakupem węgla, co pozwoli odpowiednio zaplanować działania w zakresie zakupu oraz dystrybucji węgla na terenie Gminy Terespol do końca 2022 roku.

Ostateczny termin składania wniosku upływa 15 kwietnia 2023r.

 Wnioski należy składać

w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Wojska Polskiego 47, 21-550 Terespol

osobiście na piśmie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej 

/wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym/

Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia br. oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 r. Rodzaj i jakość paliwa stałego będzie zależna od podmiotów wprowadzających do obrotu.

Urząd Gminy Terespol zastrzega, że nie będzie miał wpływu na jakość dystrybuowanego węgla oraz sortyment, jaki będzie ostatecznie dostępny dla samorządów i sprzedawany dla końcowych odbiorców.

Informacje przedstawione we wniosku  o zakup  składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń wynikającej z art. 233 § 6 kodeksu karnego.

„POZNAJ POLSKĘ” - EDYCJA JESIENNA 2022Drukuj

 • 26/10/2022 12:08:36
 • 165 czytań

„POZNAJ POLSKĘ” - EDYCJA JESIENNA 2022

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie szkół gminy Terespol po raz kolejny będą mogli wyje-chać na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”.  W poprzednim roku szkolnym program cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Skorzystało z niego 239 uczniów z gminy Terespol. W ramach 7 wycieczek edukacyjnych odkrywali oni bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne naszego kraju.
W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja jesienna 2022 - gmina Terespol otrzymała dofinansowanie w wysokości 35.000 zł na rea-lizację wycieczek szkolnych dla klas I-III oraz IV-VIII szkół podstawowych z terenu gminy. Aby uzyskać dofinansowanie ze środków Ministra, gmina musiała zapewnić wkład własny w wy-sokości, co najmniej 20 % całkowitego kosztu danej wycieczki. Środki te pochodzą z wpłat rodziców.
Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

JIUBILEUSZ 30 LECIA GMINY TERESPOL POŁĄCZONY Z GMINNYM DNIEM EDUKACJI NARODOWEJDrukuj

 • 26/10/2022 09:03:30
 • 163 czytań

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GMINIE TERESPOLDzień Edukacji Narodowej to święto, które przypomina o wielkiej wartości, jaką jest edukacja oraz o szczególnej roli tych, którzy tę wartość urzeczywistniają codzienną pracą
i kształcą kolejne pokolenia.
Z okazji jubileuszu 30-lecia gminy Terespol w dniu  21 października w Urzędzie Gminy Terespol odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk przedstawił bilans dokonań na przestrzeni 30 lat oraz podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę, wsparcie, a także wyjątkowe zaangażowanie i wkład włożony w rozwój Naszej Małej Ojczyzny.
Podziękowania zostały przyznane oraz wręczone dla osób obecnych na uroczystości, które w ostatnim 30-leciu współpracowały z samorządem gminy Terespol na rzecz rozwoju oświaty, zarządzały i zarządzają jednostkami oświatowymi.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

OBOWIĄZKI ROLNIKA W ŚWIETLE USTAWY PRAWO WODNEDrukuj

 • 25/10/2022 12:06:01

LODRLubelski ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

prowadzi nabór na szkolenie:

„Obowiązki rolnika w świetle ustawy Prawo wodne”.

Termin szkolenia: 7 listopada 2022 r. (poniedziałek)

Przewidywany czas trwania: od godz. 8.30 do 14.30

Miejsce szkolenia: Świetlica wiejska w Koroszczynie (Koroszczyn, ul. Piłsudskiego 40)

Ograniczona liczba miejsc: 25 osób

Zapisy prowadzi i udziela informacji:  Katarzyna Karmasz pod nr telefonu 609-653-931

Zapisy na szkolenie prowadzone są do 31 października 2022 r.

Szkolenie skierowane jest do: rolników, domowników, małżonków rolnika, młodych rolników, osób zatrudnionych w rolnictwie.

Osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymają zaświadczenie o jego ukończeniu.

W programie szkolenia m.in.:

− Ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne – jej znaczenie dla rolnictwa.

− Zabiegi agrotechniczne oraz zabiegi kształtowania krajobrazu sprzyjające zatrzymywaniu wody a tym samym przeciwdziałające skutkom suszy.

−        Ochrona wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych:
 warsztaty z zakresu obliczania maksymalnych dawek azotu lub  planów nawożenia azotem,

 sposoby i warunki rolniczego wykorzystania nawozów azotowych,

 terminy, w których dozwolone jest rolnicze wykorzystanie nawozów,

✓  warunki przechowywania odchodów zwierzęcych, w tym powierzchnie i pojemności urządzeń do ich przechowywania,

 zasady planowania prawidłowego nawożenia azotem,

 dokumentowanie,

 kontrola i opłaty,

 finansowanie przedsięwzięć mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu

OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGODrukuj

 • 17/10/2022 14:28:43

Na podstawie art. 9ac pkt 1 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (Dz.U. z 2021 r. poz. 1984 z późn. zm.), w związku z art. 72 ust. 6 ustawy z dnia 3 października o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2022 r., poz. 1029 z późn. zm.) informuję, że w dniu 10 października 2022 r. została wydana decyzja Wojewody Lubelskiego nr 42/22 zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno – budowlany oraz udzielająca pozwolenia na budowę i rozbiórkę, obejmującego budowę stacji Terespol Szerokotorowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach zadania pn. „Poprawa dostępności przejścia granicznego Terespol – Brześć, Etap 1 – Rozbudowa układu torów o prześwicie 1520 mm stacji Terespol”.

>>> TREŚĆ <<<

NARODOWY DZIEŃ EDUKACJIDrukuj

 • 14/10/2022 08:35:02

NARODOWY DZIEŃ EDUKACJI

76,040,441 unikalne wizyty