MENU

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKRZYNKA PODAWCZA

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota LubelszczyznyBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJBIP

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

Sesja Rady Gminy Terespol

BEZPŁATNY SYSTEM SMS

FACEBOOK

GMINA TERESPOL NA FACEBOOK


FACEBOOK

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

GeoportalHARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

« Sierpień 2019 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

PRAWA PACJENTA


 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

POGODA

POLECAMY:

INFORMACJADrukuj

 • 02/07/2019 09:53:16
 • 120 czytań

W związku z  przejęcia przez organy gmin z dniem 1 lipca 2019 r., tj.: z dniem wejścia w życie ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r.  o zmianie ustawy o ewidencji ludności (Dz. U. z 2019 r., poz. 1016), zadania udostępniania danych jednostkowych z rejestru PESEL, w załączeniu  Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego  na administratorze (przetwarzanie w związku z ustawą z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności).

ZNALEZIONO KLUCZYKI DO SAMOCHODUDrukuj

 • 01/07/2019 14:58:30

Znaleziono kluczeNa terenie rekreacyjnym w Kobylanach znaleziono kluczyki do samochodu. Osoba, która utraciła kluczyk proszona jest o kontakt pod nr tel. 83 411 20 42.

KULTURA BEZ GRANIC FOTORELACJADrukuj

 • 01/07/2019 14:16:45

KULTURA BEZ GRANIC

ZAWIADOMIENIE STAROSTY BIALSKIEGODrukuj

 • 27/06/2019 12:56:55

ZAWIADOMIENIE STAROSTY BIALSKIEGO

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW II PÓŁROCZE 2019Drukuj

 • 26/06/2019 07:58:24

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW II PÓŁROCZE 2019 GM. TERESPOL

OBWIESZCZENIEDrukuj

 • 25/06/2019 09:36:56

OBWIESZCZENIE

WSPÓŁPRACA SAMORZĄDÓW W "AKTYWNE POGRANICZE" NA LATA 2020 - 2030Drukuj

XXI POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE OSP POWIATU BIALSKIEGODrukuj

 • 17/06/2019 09:45:52
 • 250 czytań

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy TerespolDrukuj

 • 17/06/2019 08:14:51

Kliknij aby powiększyć

ZAPROSZENIE NA POSIEDZENIE KOMISJI SKARG, WNIOSKÓW I PETYCJIDrukuj

 • 14/06/2019 17:27:04

ZAPROSZENIE NA POSIEDZENIA

Serdecznie zapraszam na posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji które odbędzie się w dniu 24 czerwca 2019 r. o godz. 11.00 w budynku Urzędu Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany, Piętro II, Sala Nr 31.

Proponowany porządek posiedzenia dostepny na www.bip.gminaterespol.pl

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI SKARG WNIOSKÓW I PETYCJI
ADAM SEPCZUK

OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGODrukuj

 • 14/06/2019 17:19:12

OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGO

KACPER BOGUSZ NAGRODZONY "BIALSKIM TALENTEM"Drukuj

 • 14/06/2019 09:58:32

Kliknij aby powiększyć11 czerwca 2019r. w Krzymoszycach odbył się Dzień Działacza Kultury powiatu bialskiego. Władze powiatu doceniły pracę wielu środowisk i osób związanych z szeroko rozumianą kulturą. W uroczystości udział wzięli m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, p.o kierownika filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej, Dariusz Litwiniuk, kurator oświaty Delegatury w Białej Podlaskiej Małgorzata Kiec oraz wójtowie gmin powiatu bialskiego. Gospodarzami wydarzenia byli starosta bialski Mariusz Filipiuk wraz ze swoim zastępcą Januszem Skólimowskim, a także wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.Czytaj więcej

>>> Galeria zdjęć <<<

ZASADY ZACHOWANIA SIĘ PODCZAS BURZ I NAWAŁNICDrukuj

 • 13/06/2019 13:24:45

ZASADY ZACHOWANIA SIĘ PODCZAS BURZ I NAWAŁNICZasady zachowania się podczas burz i nawałnic

 • Słuchaj prognoz pogody i komunikatów lokalnych mediów
 • jeśli jedziesz samochodem postaraj się zatrzymać i przeczekać, omijając miejsca pod drzewami lub konstrukcjami, które mogą zostać przewrócone lub uszkodzone, zachowaj szczególną ostrożność przy wyjeżdżaniu na otwartą przestrzeń z drogi osłoniętej ekranami, budynkami lub drzewami
 • nie parkuj pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, stalowych konstrukcji, tablic reklamowych, trakcji elektrycznych itp.
 • unikaj przebywania na otwartej przestrzeni, szukaj schronienia w budynku a jeśli to niemożliwe: postaraj się przyjąć bezpieczną pozycję (kucnij, zbliżając stopy maksymalnie do siebie)
 • jeśli jesteś w grupie osób: rozdzielcie się, żeby nie tworzyć skupiska
 • nie rozmawiaj przez telefon komórkowy (najlepiej go wyłącz)
 • zejdź z roweru, żeby nie dotykać jego metalowych części
 • nie stawaj pod pojedynczym wysokim drzewem ani w pobliżu wysokich konstrukcji, linii wysokiego napięcia, przewodów lub trakcji, unikaj kontaktu z metalowymi przedmiotami
 • zejdź ze szczytów wzniesień w obniżenie terenu
 • na otwartych zbiornikach wodnych: natychmiast wyjdź na brzeg z wody, łódki lub kajaka
 • w mieszkaniu i domu zamknij wszystkie okna i sprawdź ich zamknięcia (w razie konieczności odpowiednio je zabezpiecz)
 • wyłącz z kontaktów urządzenia elektryczne, nie rozmawiaj przez telefon stacjonarny
 • z balkonu, tarasu, podwórka i obejścia usuń lub zabezpiecz przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr (donice, suszarki do prania, karmniki, meble itp.)
 • zapewnij bezpieczeństwo zwierzętom, które trzymasz na dworze, zamknij je w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach
 • po burzy mogą być przerwy w dostawie prądu - miej w domu, latarkę na dynamo lub na baterie, świece z zapałkami, radio na baterie, zapasowe baterie, zapasowe źródło zasilania (powerbank) do naładowania telefonu komórkowego

Telefony alarmowe w razie niebezpieczeństwa:

 • 112 – numer alarmowy
 • 999 – Pogotowie Ratunkowe
 • 998 – Straż Pożarna
 • 997 – Policja

NA UPAŁY NIE MA RADY? SĄ!!!Drukuj

 • 12/06/2019 09:33:24

NA UPAŁY NIE MA RADY? SĄ!!! OTO NAJWAŻNIEJSZE:

PIJ DUŻO WODY – podstawą dobrego samopoczucia podczas upałów jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Zaleca się picie 2-3 litrów płynów – z czego głównie powinna to być woda wysoko zmineralizowana, dodatkowo np.  słaba herbata oraz soki owocowo-warzywne. Zdecydowanie należy unikać natomiast napojów z kofeiną (np. kawa, cola) oraz alkoholu.

 
UNIKAJ EKSPOZYCJI SŁONECZNEJ – słońce najsilniej operuje w środku dnia, dlatego w godzinach 11:00 – 15:00 lepiej pozostań w pomieszczeniu. Jeśli musisz wyjść z domu, ochroń ciało – zastosuj kremy z filtrem UV, ubierz jasne lekkie, przewiewne ubranie, kapelusz lub czapkę na głowę i staraj się przebywać w cieniu.
 
OCHŁADZAJ SWOJE MIESZKANIE – podczas gorących dni zasłaniaj okna, szczególnie te od słonecznej strony. Otwieraj je i odsuwaj żaluzje dopiero wieczorem, gdy temperatura spadnie.
 
ZATROSZCZ SIĘ O STARSZYCH I DZIECI – ich organizmy najgorzej reagują na upały. Dzieci i osoby starsze nie czują dobrze pragnienia i są narażone na nadmierną utratę wody. Powinny być otoczone szczególną opieką. Każdy starszy człowiek może mieć schorzenia sercowo-naczyniowe.
 
PAMIĘTAJ O ZWIERZĘTACH – pamiętaj, aby Twoje zwierzaki miały zawsze zapewniony swobodny dostęp do chłodnej wody i przebywały w możliwie chłodnych pomieszczeniach.
 
SAMOCHÓD NA SŁOŃCU TO ŚMIERTELNA PUŁAPKA - Pod żadnym pozorem nie zostawiaj dziecka, osoby starszej, zwierzęcia zamkniętego w samochodzie – temperatura rośnie w nim błyskawicznie i może okazać się dla nich zabójcza.
 
PORADŹ SIĘ LEKARZA – jeśli cierpisz na jakieś choroby – poradź się  lekarza, który powie Ci,  jak postępować, aby uniknąć odwodnienia  i zaostrzenia Twoich schorzeń.  Nadmierne ciepło nasila problemy układu krążenia. Masz obrzęki nóg lub szybciej
się męczysz  zgłoś się do lekarza.
 
WZYWAJ POMOC  - TELEFON ALARMOWY 112 – zadzwoń, gdy dzieje się coś niepokojącego z Tobą lub z innymi osobami w Twoim otoczeniu.
 
UTRZYMAJ LEKKĄ DIETĘ – w gorące dni najlepiej jeść potrawy składające się z warzyw i owoców. Doskonale zatem sprawdzą się np. lekkostrawne sałatki, które nie tylko orzeźwią, ale również nie obciążą dodatkowo organizmu, zajętego radzeniem sobie z upałem.
 
UWAŻAJ NA RÓŻNICE TEMPERATUR – w upalne dni przejście z gorącego podwórka do zimnego pomieszczenia może się wydawać zbawienne. Jednak w ostatecznym rozrachunku duże różnice temperatur nie są korzystne dla organizmu. Zaleca się picie napoi o temp. Pokojowej. Nie należy gwałtownie zanurzać się w zimnej wodzie (ze względu na niebezpieczeństwo szoku termicznego). Nie należy „rozkręcać” klimatyzacji (może skutkować przeziębieniami, infekcjami dróg oddechowych, bólami mięśni, czy nerwobólami).

INFORMACJADrukuj

 • 10/06/2019 13:03:25

INFORMACJA O ZASADACH ZGŁASZANIA MIESZKAŃCÓW  DO UDZIAŁU W DEBACIE NAD RAPORTEM O STANIE GMINY TERESPOL ZA 2018 ROK

 Zgodnie z art. 28 aa ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) Wójt Gminy przedstawia Radzie Gminy  raport o stanie Gminy za rok 2018 w terminie do dnia 31 maja 2019 r. Raport obejmuje podsumowanie działalności Wójta w roku poprzednim.

Rada Gminy rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała Rady Gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia Wójtowi absolutorium. Nad przedstawionym raportem  przeprowadza się debatę.

W debacie nad raportem o stanie Gminy zabierają głos radni oraz mogą zabierać głos mieszkańcy gminy.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć do Przewodniczącego Rady Gminy pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób.

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez Przewodniczącego Rady Gminy.

Zgłoszenia będą przyjmowane w siedzibie Urzędu Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany, 21-540 Małaszewicze w pokoju Nr 10.

W załączeniu raport o stanie Gminy Terespol za 2018 rok oraz  zgłoszenie udziału w debacie nad raportem o stanie Gminy Terespol za 2018 rok.

RAPORT O STANIE GMINY TERESPOL ZA 2018 R.

ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W DEBACIE


43,830,634 unikalne wizyty