MENU

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKRZYNKA PODAWCZA

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota LubelszczyznyBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJBIP

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

Sesja Rady Gminy Terespol

BEZPŁATNY SYSTEM SMS

FACEBOOK

GMINA TERESPOL NA FACEBOOK


FACEBOOK

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

GeoportalHARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

« Czerwiec 2019 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

PRAWA PACJENTA


 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

POGODA

POLECAMY:

WYNIKI GŁOSOWANIA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGODrukuj

 • 27/05/2019 14:00:00

WYNIKI GŁOSOWANIA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego w Gminie Terespol
https://wybory.gov.pl/pe2019/pl/wyniki/gm/60116

XI edycja KONKURSU „PIĘKNE BO BIALSKIE”Drukuj

 • 24/05/2019 12:38:03

Starostwo BialskieStarostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej w bieżącym roku organizuje XI edycję konkursu „Piękne, bo Bialskie” w dwóch kategoriach:
1. Gospodarz Roku
2. Najpiękniejszy Ogród Roku

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej, pobudzanie aktywności gospodarczej, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń, a także kształtowanie i utrzymanie ładu przestrzennego. Konkurs ma również na celu promowanie rolników zaradnych, pomysłowych i gospodarnych, jak również zachęcenie mieszkańców Gminy Terespol do dbałości o estetykę najbliższego otoczenia, a tym samym o promocję gminy wśród odwiedzających.
W związku z powyższym zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie. Formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie proszę złożyć najpóźniej do dnia 03.06.2019r. w Urzędzie Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany pok. nr 1.

>>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ORAZ OŚWIADCZENIE  <<<

>>> REGULAMIN KONKURSU <<<

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W POWIECIE BIALSKIMDrukuj

 • 24/05/2019 08:27:28

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W POWIECIE BIALSKIM

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W POWIECIE BIALSKIM

ŚWIĘTO WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI W GMINIE TERESPOLDrukuj

 • 22/05/2019 13:50:17

Kliknij aby powiększyć

MIĘDZYNARODOWY RAJD ROWEROWY POLSKA-BIAŁORUŚDrukuj

 • 22/05/2019 13:40:24
 • 140 czytań

Międzynarodowy Rajd Rowerowy POLSKA-BIAŁORUŚJuż po raz III Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic zorganizowało Międzynarodowy Rajd Rowerowy POLSKA-BIAŁORUŚ, który w tym roku odbył się w ramach „Festiwalu Rowerowego <<BEZ SILNIKÓW>>”. Rajd wystartował z Łobaczewa Dużego o godzinie 7:00, skąd wyruszyło prawie 200 uczestników w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy 68 lat.

Nim jednak rowerzyści wystartowali organizatorzy przygotowali dla nich pakiety startowe, które zawierały kamizelki odblaskowe, pamiątkowe smycze, gwizdki, szprychówki oraz przydatne informacje przy przekraczaniu granicy. W organizację włączyli się również: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Polskiej, który ufundował wszystkim uczestnikom opaski odblaskowe, a dla najmłodszych również worki z logiem WORD-u, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, zapewniając nocleg dla uczestników z Białorusi oraz Gminne Centrum Kultury w Kobylanach, udostępniając do zwiedzania fort oraz przygotowując słodkie przekąski, kawę, herbatę oraz upominki dla odwiedzających.

Patronatem Honorowym III Międzynarodowy Rajd Rowerowy POLSKA-BIAŁORUŚ objęli samorządowcy: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Powiatu Bialskiego Mariusz Filipiuk, Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk. Rankiem na miejscu startu z flagami Polski pojawiła się przedstawicielka Województwa Lubelskiego, Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego – Barbara Barszczewska oraz Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, którzy życzyli uczestnikom udanego rajdu, miłej i wspaniałej zabawy.

Międzynarodowy Rajd Rowerowy POLSKA-BIAŁORUŚUczestnicy w stronę granicy wyjechali w czternastu piętnasto-rowerowych grupach. Przekroczenie granicy odbyło się bardzo sprawnie, dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Straży Granicznej i Urzędu Celnego zarówno z Polski, jak i Białorusi. Odprawa przebiegła w miłej atmosferze, ponieważ uczestnicy rajdu podeszli odpowiedzialnie do przepisów celnych dotyczących przekraczania granicy.

Tuż po przekroczeniu granicy Polskie grupy zostały przywitane przez wolontariuszy z zaprzyjaźnionego stowarzyszenia <<ЗаВелоБрест>>, którzy po wymianie uprzejmości i otrzymaniu od stowarzyszenia z Łobaczewa Dużego upominków zabrali Polskie grupy na wycieczkę na Twierdzę Brzeską. Przewodnicy opowiadali o zawiłościach historycznych tego miejsca, związanego również z historią Polski. Rowerzyści mieli również okazję zobaczyć uroczyste ślubowanie dzieci, tzw. „przyjęcie w pioniery” oraz zmianę warty na placu twierdzy. Zaciekawienie i późniejsze podziękowania dla przewodników wskazują, że była to interesująca lekcja historii.

WYCIECZKA DO KRAINY RUMIANKÓWDrukuj

 • 22/05/2019 09:34:45

Kraina RumiankuW ramach projektu ,,Zielony czas pomagania” uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Małaszewiczach pod opieką Elżbiety Kijuk i Grażyny Wróblewskiej uczestniczyli  w wycieczce do Krainy Rumianku w Hołownie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty ,,Od ziarenka do chleba” oraz ,,Dawne zajęcia domowe”. Dzieci poznały sposoby uprawy zboża, pracę rolnika, wykonały i upiekły słodkie rogaliki. Brały udział w zajęciach tj. pranie na tarze, dojenie krowy, ubijanie masła, młócenie cepem zboża. Najciekawszym elementem wyprawy okazała się jazda wozem drabiniastym po wsi i szukanie skarbu. Pobyt w Hołownie zakończył się pieczeniem kiełbasek i spożywaniem chleba z własnoręcznie ubitym masłem.

Wszystkie atrakcje były możliwe dzięki firmie DB Schenker, która sponsorowała wycieczkę, upominki dzieciom i ukwieciła teren przed szkołą w Małaszewiczach.

<<< Galeria zdjęć >>>

Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy TerespolDrukuj

 • 20/05/2019 18:41:32

Kliknij aby powiększyć

Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Dziele Międzyfortowym Kobylany IDrukuj

 • 20/05/2019 18:41:03

UMOWA Z WOJEWODĄDrukuj

 • 17/05/2019 11:50:22

UMOWA Z WOJEWODĄW dniu 14 maja 2019 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie umów na dofinansowanie zadań ze środków nowego instrumentu finansowego - Funduszu Dróg Samorządowych.

Gmina Terespol, wśród 36 gmin z terenu województwa lubelskiego, otrzymała ofinansowanie w wysokości 595 190,00 zł na realizację zadania pn. „Budowa dróg dojazdowych 3KDD i 5KDD na terenie Centrum w Kobylanach”.

 

MAPA

BEZPŁATNE BADANIADrukuj

 • 15/05/2019 12:35:28

BEZPŁATNE BADANIA

ROZPOCZYNAMY PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ NA USUWANIE AZBESTU!Drukuj

 • 13/05/2019 10:30:41

Szanowni Państwo,

informujemy o rozpoczęciu III naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 06.05.2019 r. do dnia 24.05.2019 r.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji ww. projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy Terespol w pokoju nr 13 w godzinach od 7:30 do 15:30  (tel. 83 411 20 39)  oraz na stronie http://www.azbest.lubelskie.pl

Druki Zgłoszeń lokalizacji oraz Oświadczenia  można pobrać ze strony: http://www.azbest.lubelskie.pl  – Zakładka Usuń azbestPrzewodnik Krok po kroku.

Jednocześnie informujemy, że osoby zakwalifikowane w niniejszym naborze uzyskają wsparcie w roku 2019 po realizacji Zgłoszeń lokalizacji w ramach I naboru. Z uwagi na ważność umów z firmami usuwającymi azbest do końca roku 2019, proces ten powinien będzie przebiegać płynnie, bez opóźnień.

IMGW-PIB OSTRZEGA: PRZYMROZKIDrukuj

 • 07/05/2019 13:26:15

IMGW-PIB OSTRZEGA: PRZYMROZKI

Piknik Majowy z okazji 228 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 MajaDrukuj

 • 06/05/2019 14:05:48

Kliknij aby powiększyćW dniu 4 maja 2019r. w Gminie Terespol odbyły się uroczystości upamiętniające 228 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, które przywiodły pamięć o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa.

>>> Galeria zdjęć <<<

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kobylanach. Po zakończeniu liturgii wszyscy jej uczestnicy przemaszerowali pod pomnik „Wrota Wolności” w Kobylanach, gdzie zostały złożone wieńce przez delegacje: Konsulatu RP w Brześciu, Straży Pożarnej Powiatu Oberhavel, Straży Pożarnej z Brześcia, Radnych Powiatu Bialskiego, Gminy Terespol, Placówek Straży Granicznej w Terespolu i Bohukałach, Komisariatu Policji w Terespolu, Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Małaszewiczach, placówek oświatowych z terenu Gminy Terespol, Rady Gminy Terespol oraz delegację społeczności Łobaczewa Małego.Czytaj więcej

Dzień 2 maja ustawowo Dniem Flagi Rzeczpospolitej PolskiejDrukuj

 • 30/04/2019 18:26:54

Kliknij aby powiększyćBiało-czerwone barwy ustanowił parlament w lutym 1831 roku. W linii prostej nawiązał do unii polsko-litewskiej. Biel pochodzi od bieli polskiego Orła i litewskiej Pogoni, czerwień od pola, na jakim były umieszczone te godła. W heraldyce biel symbolizuje czystość, uczciwość, lojalność, pokorę i szlachetność. Czerwień natomiast miłość, dzielność, poświęcenie, żarliwość.

>>> Galeria zdjęć <<<

Z okazji Dnia Flagi RP na Pikniku Majowym 4 maja 2019 w celu podkreślenia znaczenia uroczystości będą rozdawane flagi biało-czerwone  oraz słodka niespodzianka dla dzieci: lizaki w barwach narodowych.

Czytaj więcej

PIĄTKOWE SZALEŃSTWO Z BIBLIOTEKĄ - GALERIA ZDJĘĆDrukuj

 • 29/04/2019 15:30:01
43,055,824 unikalne wizyty