MENU

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKRZYNKA PODAWCZA

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota Lubelszczyzny


PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH
MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

BEZPŁATNY SYSTEM SMS

FACEBOOK

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJBIP

GMINA TERESPOL NA FACEBOOK


FACEBOOK

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal


HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

« Sierpień 2018 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

PRAWA PACJENTA


 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

POGODA

STAN JAKOŚĆI POWIETRZA

POLECAMY:

# DUMNI Z GMINY TERESPOLDrukuj

 • 08/06/2018 11:22:23

7 czerwca br,. w Urzędzie Gminy Terespol odbyło się spotkanie z przedstawicielami wszystkich szkół z terenu gminy Terespol z okazji Dnia Dziecko. Uczniowie zostali wyłonieni w sposób demokratyczny przez swoje koleżanki i kolegów. Można powiedzieć że było to spotkanie na wzór Młodzieżowej Rady Gminy.

Uczniowie przybyli wraz z opiekunami i dyrektorami. Powitał ich Przewodniczący Rady gminy Mieczysław Romaniuk oraz Wójt gminy Krzysztof Iwaniuk.

W pierwszej części spotkania uczniowie obejrzeli film o gminie Terespol, następnie w formie rozmowy z Wójtem zgłaszali swoje propozycje i uwagi dotyczące już realizowanych zadań jak również pomysły na nowe np.: oświetlenie w Kuzawce, oznakowanie ścieżek przyrodniczych, szafki w szkołach, basen czy nawet ruch bezwizowy.

Następnie uczniowie zgłosili swoje hasła promujące gminę Terespol:

GMINA LISKA JEST CI BLISKA

TU WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA TERESPOL GMINA

TERESPOL GMINA MARZEŃ DOSTARCZY CI WIELU WRAŻEŃ

GMINE TERESPOL KOCHAMY WIĘC DO NIEJ PRZYJEŻDŻAMY

# DUMNI Z GMINY TERESPOL

RUDY LISEK NA TLE BIAŁYM BĘDZIE NASZYM LOGIEM STAŁYM

GMINA TERESPOL OJCZYZNA MOJA MIŁA WSZYSTKICH W DUCHU PATRIOTYCZNYM ROZWIJA

GMINA TERESPOL ZIELEŃ CENI, CZYSTE ŚRODOWISKO TO LEPSZE UZDROWISKO

GMINA TERESPOL OJCZYNA MOJA MAŁA 26 LAT JUŻ ZWOJOWOŁA

KTO LISKA W HERBIE MA TEN NIEPODLEGŁOŚC POLSKI DOBRZE ZNA

I serce_ugGMINA TERESPOL

Okazuje się że samorząd gminy Terespol jest bliski naszym młodym mieszkańcom, dlatego wspólnie z władzami gminy ustalono ,że wszystkie hasła będą wykorzystywane w ramach promocji gminy Terespol.

Żeby nagrodzić zapał twórczy, Pan Wójt zaprosił wszystkich na pizzę do Galerii smaków w Terespolu.

SAMORZĄDOWE SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI SZKÓŁ Z OKAZJI DNIA DZIECKA

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

XV Przegląd Folklorystyczny KULTURA BEZ GRANIC 2018Drukuj

 • 07/06/2018 15:31:22

Kliknij aby powiększyć

Szczegółowe informacje o Przeglądzie pod adresem:
https://www.gck.gminaterespol.pl/viewpage.php?page_id=81

DZIEŃ SPORTU W GMINIE TERESPOLDrukuj

 • 07/06/2018 09:04:13

Kliknij aby powiększyć

UDANE ELIMINACJE, SEBASTIAN NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM ZAWODÓWDrukuj

 • 07/06/2018 09:03:11

Podium w klasyfikacji Sinclaira. Na najwyższym stopniu Sebastian Kłos2 czerwca w siłowni biłgorajskiego OSiR odbyły się Eliminacje do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Doskonały start zanotowali zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów GCK Kobylany. Wszyscy powrócili z imprezy z medalami i awansem do finałów, które w dniach 28.06-01.07 odbędą się w Piekarach Śląskich.


KOMISJA WSPÓLNA MA 25 LAT!Drukuj

 • 06/06/2018 10:08:25

Minęło 25 lat od powołania Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji 29 maja br. na Zamku Królewskim odbyło się specjalne spotkanie samorządowców i przedstawicieli rządu.Wzięli w nim udział nie tylko obecni członkowie Komisji, ale też osoby, które pracowały w niej w ciągu ostatniego ćwierćwiecza, razem ponad stu uczestników. Ze strony Związku Gmin Wiejskich RP w spotkaniu uczestniczyli m.in. pierwszy i obecny Przewodniczący, Adam Tychowski i Marek Olszewski.

Minęło 25 lat od powołania Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji 29 maja br. na Zamku Królewskim odbyło się specjalne spotkanie samorządowców i przedstawicieli rządu.Wzięli w nim udział nie tylko obecni członkowie Komisji, ale też osoby, które pracowały w niej w ciągu ostatniego ćwierćwiecza, razem ponad stu uczestników.

Specyfika pracy w Komisji Wspólnej powoduje, że dochodzi do różnicy zdań, a czasem burzliwych dyskusji – mówił Joachim Brudziński, szef MSWiA, współprzewodniczący Komisji ze strony rządowej. – Jednak trzeba pamiętać, że różne spojrzenia na funkcjonowanie państwa są naturalne w państwie demokratycznym. Zmiana perspektywy i otwartego prezentowania odmiennego stanowiska jest tego przejawem. W takich sytuacjach ważne, niezastąpione jest działanie Komisji – jest to miejsce otwartego dialogu, który daje możliwość wypracowania rozwiązań akceptowanych przez wszystkie strony. W ten sposób można budować porozumienia ponad podziałami nawet w wyjątkowo złożonych problemach.
Minister przypomniał, że Komisja Wspólna - jako forum wypracowania wspólnego stanowiska rządu i samorządu terytorialnego - jest rozwiązaniem unikatowym w skali europejskiej i jako taka budzi zainteresowanie partnerów zagranicznych. Przypomniał, że powołała ją w maju 1993 roku premier Hanna Suchocka i od tego czasu zbiera się regularnie, w ostatnich latach co miesiąc.

Historię KWRiST, ludzi z nią związanych, a także sposób funkcjonowania przypomniał Wojciech Długoborski, obecny współprzewodniczący ze strony samorządowej pełniący funkcję zastępcy burmistrza Chojny.

Anegdoty i ciekawostki z 25 lat działania Komisji przywołał Andrzej Porawski, sekretarz strony samorządowej. Przypomniał „rekordzistów”, np. w szybkości stanowienia prawa, choć jak zaznaczył – nie w tym celu, by zachęcić rząd do naśladowania. - Rano minister edukacji przygotowała nowelizację Karty Nauczyciela w zakresie podwyżek nauczycieli, dla których nie było pieniędzy w subwencji oświatowej, przed południem przyjął ją Sejm, popołudniu - Senat, późnym popołudniem podpisał ówczesny Prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski, a wieczorem ukazał się w Dzienniku Ustaw. To jest rekord do dzisiaj niepobity.

Źródło: ZMP

25 lat

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

DZIEŃ STRAŻAKA W BOHUKAŁACHDrukuj

 • 06/06/2018 08:30:20

GMINNY DZIEŃ RODZINY 2018 JUŻ ZA NAMI...Drukuj

 • 04/06/2018 17:25:53

Kliknij aby powiększyć3 czerwca 2018r. już po raz trzeci spotkaliśmy się w Kobylanach na Gminnym Dniu Rodziny. Organizatorem imprezy była Gmina Terespol oraz Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach.

>>> Galeria zdjęć <<<

 


OTWARTE ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY TERESPOL - 02.06.2018Drukuj

 • 03/06/2018 09:42:09

GMINNE ZAWODY SPORTOWO POŻARNICZE W ZALESIU - 27.05.18Drukuj

 • 28/05/2018 11:21:10

WYRÓŻNIENIE DLA GMINY TERESPOL W KATEGORII GMINA PRZYJAZNA ŚRODOWISKUDrukuj

 • 28/05/2018 10:31:53

GMINA NA 6
WYRÓŻNIENIE DLA GMINY TERESPOL W KATEGORII GMINA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU


Dyplom24 maja, w czwartek odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs „Gmina na 6". W Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich zebrali się samorządowcy z województwa lubelskiego.
Samorządy rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach. Każda z nich mogła wybrać jedną lub więcej obszarów ich działalności, które były oceniane przez redakcję Kuriera Lubelskiego. Turyści, inwestycje, mieszkańcy i środowisko.
W kategorii Gmina przyjazna turystom wyróżnienia otrzymały: Gmina Janów Podlaski, Gmina Józefów, Gmina Dubienka, Gmina Dołhobyczów, Gmina Chrzanów, Gmina Żółkiewka, Gmina Wojciechów, Miasto Kraśnik, Gmina Ludwin, Gmina Firlej, Gmina Nielisz, Gmina Łuków, Gmina Sosnowica, Gmina Józefów nad Wisłą, Gmina Czemierniki, Gmina Susiec, Gmina Kazimierz Dolny, Gmina Stężyca, Gmina Piaski i Gmina Włodawa. Gminami przyjaznymi inwestorom zostały: Gmina Międzyrzec Podlaski, Miasto Biłgoraj, Gmina Rejowiec Fabryczny, Miasto Hrubieszów, Miasto Kraśnik, Gmina Janów Lubelski, Miasto Krasnystaw, Miasto Łuków, Gmina Puchaczów, Gmina Niedźwiada, Gmina Głusk, Gmina Opole Lubelskie, Gmina Parczew, Gmina Janowiec, Miasto Radzyń Podlaski, Gmina Stężyca, Gmina Tomaszów Lubelski, Gmina Świdnik, Gmina Włodawa i Gmina Zamość. Wśród Gminy przyjazne mieszkańcom wyróżnienia otrzymały: Gmina Wisznice, Gmina Frampol, Gmina Ruda Huta, Gmina Horodło, Gmina Godziszów, Gmina Izbica, Gmina Dzierzkowice, Gmina Kock, Gmina Niemce, Gmina Łęczna, Gmina Stanin, Gmina Karczmiska, Gmina Jabłoń, Miasto Puławy i Gmina Puławy, Gmina Komarówka Podlaska, Gmina Nowodwór, Gmina Piaski, Gmina Tyszowce, Gmina Urszulin i Gmina Szczebrzeszyn. Gminami przyjaznymi środowisku okazały się: Gmina Terespol, Gmina Biłgoraj, Gmina Wierzbica, Gmina Werbkowice, Gmina Potok Wielki, Gmina Krasnystaw, Gmina Urzędów, Gmina wiejska Lubartów, Gmina Konopnica, Gmina Strzyżewice, Gmina Głusk, Gmina Cyców, Gmina Adamów, Gmina Józefów nad Wisłą, Gmina Sosnowica, Gmina Baranów, Gmina Wohyń, Gmina Ułęż, Gmina Mełgiew, Gmina Bełżec, Gmina Zwierzyniec i Gmina Wola Uhruska.
Nagrody Kapituły Nagrody główne we wszystkich czterech kategoriach przyznała Kapituła złożona z ekspertów, przedstawicieli samorządu, organizacji otoczenia biznesu i mediów. W kategorii Gmina przyjazna inwestorom nagrodę otrzymała Gmina Rejowiec Fabryczny, Gmina przyjazna mieszkańcom - Gmina Niemce i Miasto Puławy, Gmina przyjazna turystom - Gmina Nielisz i Gmina Susiec, Gmina przyjazna środowisku - Gmina Wierzbica. Dodatkową nagrodę, we wszystkich czterech kategoriach, Kapituła przyznała Miastu Lublin.

SAMORZĄDOWCY Z GMINY TERESPOL U PREZYDENTADrukuj

 • 28/05/2018 10:26:11

U prezydenta...Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, 25 maja br., w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyło spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy z przedstawicielami samorządu terytorialnego i wręczenie  odznaczeń państwowych osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Dziesięć osób otrzymało Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski.
Prezydent podkreślił, że jedna z lepszych rzeczy jakie wydarzyły się po 1989 roku to było odtworzenie samorządu terytorialnego. Dzień Samorządu Terytorialnego - obchodzony 27 maja -  został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku .
W spotykaniu uczestniczyli również przedstawiciele  gminy wiejskiej Terespol, którzy zaprosili Prezydenta na uroczystości z okazji  100. rocznicy odzyskania niepodległości, które będą miały miejsce 11 listopada 2018 roku w Kobylanach i  które zostały wpisane na oficjalną listę wydarzeń wpisujących się w oficjalne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

U prezydenta...

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

RODO -Informacje o twoich danych osobowychDrukuj

 • 25/05/2018 08:15:50

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż Wójt Gminy Terespol z siedzibą przy pl. Ryszarda Kaczorowskiego ,1 poprzez stronę internetową przetwarza następujący zakres Państwa danych osobowych ;

-  Imię, nazwisko, adres e-mail– w przypadku przesłania zapytania poprzez formularz kontaktowy.

- Miejscowość i telefon kontaktowy  – w przypadku rejestracji  Bezpłatny System Informowania i Ostrzegania SMS.
 

Dane te były pozyskane w wyniku przeprowadzonych korespondencji z naszym Urzędem Gminy Terespol poprzez formularze kontaktowe lub poprzez rejestrację w  Bezpłatnym Systemie Informowania i Ostrzegania SMS z dniem przeprowadzenia w/w czynności.

W świetle powyższego Pragniemy Państwa poinformować, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych (dalej: Administrator) jest:
Wójt Gminy Terespol, pl. Ryszarda Kaczorowskiego 1, 21-540 Kobylany,

2. Administrator wyznaczył Panią Danutę Wowczeniuk  Inspektora Ochrony Danych , z którym można się kontaktować pocztą elektroniczną: dwowczeniuk@gminaterespol.pl lub telefonicznie 83 411 20 41

3. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a
RODO, tj. osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów;

4.Wójt Gminy Terespol nie udostępnia danych innym podmiotom, chyba, że zostały zawarte dodatkowe ustalenia w tym zakresie z Państwem.

5. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane ręcznie oraz automatycznie w celu realizacji oferowanych usług.

6. Administrator przetwarza Państwa dane osobowe w zakresie, w jakim są one
udostępniane

7. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługuje Pani/Panu
prawo do:
- żądania od Administratora dostępu do Pani/Pana danych osobowych,
- żądania od Administratora sprostowania Pani/Pana danych osobowych,
- żądania od Administratora usunięcia Pani/Pana danych osobowych,
- żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania Pani/Pana danych osobowych,

- wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych,
- przenoszenia Pani/Pana danych osobowych,
- wycofania zgody
- wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Informujemy również, że:

8. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej,
technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym
czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem,
wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

OGŁOSZENIEDrukuj

 • 23/05/2018 13:18:25

ogłoszenie

HARCERZE Z WIZYTĄ W GMINIE TERESPOLDrukuj

 • 22/05/2018 14:19:32

Kliknij aby powiększyćW dniach 18 – 20 maja 2018r. w Urzędzie Gminy Terespol gościliśmy grupę 50 harcerzy Szczepu „GENUS” będących członkami Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej. Biwak odbył się pod hasłem „Radości z Niepodległości”.

>>> Galeria zdjęć <<<


ZTL "OBERTAS" wytańczył I nagrodę w Konkursie Tańca "Folkowe Impresje"Drukuj

 • 22/05/2018 10:32:05

Kliknij aby powiększyć20 maja w Sworach odbył się III Otwarty Konkurs Tańca Folkowego „Folkowe Impresje” pod hasłem „Poloneza czas zacząć”. Rozegrany był w kategoriach: solo i duet do 11 lat, formacje i mini- formacje do 11 lat, formacje i mini-formacje od 12 lat oraz poloneza czas zacząć do 12 lat i poloneza czas zacząć od 12 lat.

>>> Galeria zdjęć <<<

W konkursie wziął udział Zespół Tańca Ludowego „OBERTAS”, który reprezentował Gminne Centrum Kultury Kobylany. Startował w kategorii formacje i mini-formacje do 11 lat i zdobył I miejsce. Wytańczył sobie tę nagrodę tańcem pt. ”Kaszubskie zabawy”. Dziewczynki świetnie się zaprezentowały, co zauważyło Jury „Folkowych Impresji”.

Czytaj więcej
40,274,725 unikalne wizyty