MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota LubelszczyznyBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJBIP

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

Sesja Rady Gminy Terespol

BEZPŁATNY SYSTEM SMS

FACEBOOK

GMINA TERESPOL NA FACEBOOK


FACEBOOK

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

GeoportalHARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

« Styczeń 2020 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Rozkład jazdy


Rozkład jazdy

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

PRAWA PACJENTA


 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

POGODA

POLECAMY:

ANDRZEJKI W ŁOBACZEWIE MAŁYMDrukuj

 • 30/10/2019 09:18:52

Kliknij aby powiększyć

ZABAWA ANDRZEJKOWA W MAŁASZEWICZACH DUŻYCHDrukuj

 • 30/10/2019 09:18:15

Kliknij aby powiększyć

POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII PRZYPOMINADrukuj

 • 29/10/2019 15:29:42

INSPEKCJA WETERYNARYJNA
POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII
w Białej Podlaskiej
Radomir Ba
ńko


Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białej Podlaskiej prosi o przypomnienie mieszkańcom o obowiązku corocznego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Osoby, które uchylają się od tego obowiązku podlegają grzywnie w postaci mandatu karnego w wysokości do 500 zł.


OGŁOSZENIE O PRZETARGUDrukuj

 • 29/10/2019 12:56:04

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

pisemnym, nieograniczonym na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego

nieruchomości gruntowej, położonej w Łobaczewie Dużym (gm. Terespol, powiat bialski, woj. lubelskie) wraz z prawem własności stanowiących odrębną nieruchomość budynków

 

położenie – woj. lubelskie, powiat bialski, gmina Terespol miejscowość Łobaczew Duży, działka gruntowa nr ew. 22/3 o powierzchni 0,2978 ha. Na działce nr 22/3 o powierzchni 0,2978 ha, wykazane są budynki stanowiące odrębne od gruntu nieruchomości: garaż murowany o powierzchni użytkowej 456 m2 (z częścią socjalną i biurową) oraz murowany budynek magazynu paliw o powierzchni użytkowej 21 m2

Obwieszczenie Marszałka Województwa LubelskiegoDrukuj

 • 28/10/2019 10:32:24

Obwieszczenie Marszałka Województwa Lubelskiego

100 LATEK W GMINIE TERESPOLDrukuj

 • 26/10/2019 07:49:54

5 października 2019 r. swoje setne urodziny obchodził Pan Władysław Głodek mieszkaniec Małaszewicz Małych. W tym dniu odbyła się niecodzienna uroczystość, w której uczestniczyła rodzina, znajomi oraz przedstawiciele władz. Życzenia złożyli - Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, który odczytał list gratulacyjny od Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Kierownik GOPS Aneta Miszczuk.
Spotkanie było wspaniałą okazją do pogłębienia więzi rodzinnych poprzez przywoływane wspomnienia i historie.  Gratulując wspaniałego Jubileuszu, dołączamy się do życzeń kolejnych lat w zdrowiu, szczęściu i znakomitej formie.

100 LATEK

JESIENNE BIESIADOWANIE W MAŁASZEWICZACHDrukuj

 • 25/10/2019 18:09:00

Kliknij aby powiększyćW niedzielne popołudnie 20 października świetlica wiejska w Małaszewiczach rozbrzmiewała dźwiękami znanych piosenek i przyśpiewek ludowych. Już po raz drugi odbyło się Jesienne biesiadowanie, czyli spotkanie, którego celem było kultywowanie tradycji śpiewania piosenek ludowych i obrzędów staropolskich. W tym  wyjątkowym biesiadowaniu uczestniczyły władze gminy Terespol na czele z  wójtem Krzysztofem Iwaniukiem, sekretarz gminy Danutą Wowczeniuk oraz przewodniczącym rady gminy Mieczysławem Romaniukiem. Zaproszenie przyjęła także Dorota Szelest, dyrektor GCK w Kobylanach, która współorganizowała to jesienne spotkanie przy muzyce ludowej.Czytaj więcej

>>> Galeria zdjęć <<<

Działalność edukacyjna w ramach realizowanego projektu PL-BY-UA „Czysta Rzeka”Drukuj

 • 22/10/2019 14:41:45

 

„Czysta Rzeka” W dniu 2 października 2019 roku odbyły się spotkania w Zespole Szkół St. Wł. Reymonta w Małaszewiczach w klasie I „B” Liceum Ogólnokształcącego o profilu Straż Graniczna , oraz w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w klasie 5 „A” na których omawiane były problemy związane z narastającym deficytem wody , racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi oraz sposobów na zmniejszenie zużycia wody w gospodarstwach domowych.

Spotkania były realizowane w ramach projekty PL-BY-UA „Czysta rzeka” , w którym jesteśmy partnerem strony białoruskiej w realizacji przedsięwzięcia wykonania oczyszczalni ścieków po stronie Białoruskiej i części kanalizacji po stronie Polskiej.

Najbardziej aktywni uczniowie byli nagradzani upominkami ufundowanymi przez Gminę Terespol. Czytaj więcej...

DLACZEGO WARTO ZAPINAĆ PASY BEZPIECZEŃSTWA?Drukuj

 • 16/10/2019 14:26:06

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej zakupił symulator dachowania oraz symulator zdarzeń, warte około 100 tys. zł. W ramach akcji "Zapnij pasy" prezentacja symulatora dachowania odbyła się w 16 października w gminie Terespol, przy Urzędzie Gminy.

W wydarzeniu wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Terespol wraz z opiekunami, przedstawiciele organów gminy Terespol, pracownicy UG oraz media.

Dlaczego warto zapinać pasy bezpieczeństwa?

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

– Dzięki doświadczeniu, które dają symulatory, można dobrze zrozumieć, dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa przed rozpoczęciem każdej jazdy. Dlatego kupiliśmy profesjonalny symulator dachowania oraz symulator zderzeń – mówił podczas prezentacji dyrektor WORD,  Igor Dzikiewicz.

W drugiej części spotkania każdy mógł się przekonać jak zabezpieczają pasy podczas dachowania, jak zachowują się przedmioty pozostawione “luzem” w aucie, jakie szkody mogą wyrządzić kierowcy i pasażerom i jak ważne jest zapinanie pasów również na tylnych siedzeniach.

Honorowy patronat nad akcją objął senator Grzegorz Bierecki.

ŚWIETNY START NASZYCH SZTANGISTÓWDrukuj

 • 15/10/2019 11:02:54

Podium młodzików w klasyfikacji SinclairaW dniach 05-06.10.2019r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Reymonta odbył się VIII Turniej o Puchar Wójta Gminy Terespol połączony z Mistrzostwami Województwa Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystąpiło 58 zawodniczek i zawodników z klubów z terenu województwa lubelskiego. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy reprezentujący sekcję podnoszenia ciężarów działającą przy Gminnym Centrum Kultury. Czytaj więcej

>>> Galeria zdjęć <<<

"Czerwone Szpileczki” w Teatrze Buffo w WarszawieDrukuj

 • 15/10/2019 11:01:40

Kliknij aby powiększyć12 października Koło Gospodyń Wiejskich z Małaszewicz wyruszyło do Warszawy, aby obejrzeć musical „Polita” w Studio Buffo. Spektakl niezwykle przypadł do gustu wszystkim paniom, zachwycając niezwykle nowatorskim przedstawieniem historii znanej polskiej aktorki Poli Negri.

>>> Galeria zdjęć <<<


Piękna muzyka i niesamowity głos Nataszy Urbańskiej, która podobnie jak inni aktorzy oczarowała także grą aktorską, przeniosła panie do zupełnie innej rzeczywistości. Niesamowite wrażenie potęgowały obrazy 3D, a także spadające konfetti czy bryza morska, którą znakomicie odczuły zasiadające w pierwszych rzędach mieszkanki Małaszewicz. Śpiew, taniec, muzyka i wyjątkowo ciekawa historia życia popularnej niegdyś aktorki zrobiły  na paniach ogromne wrażenie, przekonując bez wątpienia do kolejnych wizyt w teatrze.Czytaj więcej

NASZA KREW NASZA OJCZYZNADrukuj

 • 15/10/2019 08:53:26

SPRAWOZDANIE
( dot. akcji „NASZA KREW NASZA OJCZYZNA” )

Akcja oddawania krwiKlub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Placówce Straży Granicznej w Terespolu wspólnie z Dyrektorem ZSZ w Małszewiczach im. W. Reymonta przeprowadził w szkole akcje oddawania krwi pod hasłem „NASZA KREW NASZA OJCZYZNA”. Akcja odbyła się w 80 rocznice „oswobodzenia” przez Sowietów wschodnich rubieży Polski. To jest 17 września 2019r. w godzinach 09:00- 13:00.

W akcji wzięło udział 30 osób do donacji zostało zakwalifikowanych 27 w tym 21 po raz pierwszy.

Łącznie zebrano ok. 12,150 litrów.

Akcja została poprzedzona pogadankami na temat oddawania krwi w klasach maturalnych w dniu 12.09.2019r.

Fotorelacja

ORGANIZACJA TRANSPORTU UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W POWIECIE BIALSKIM NA 2020 ROKDrukuj

 • 14/10/2019 15:02:18

Szanowni Państwo, mieszkańcy Gminy Terespol

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej planuje organizację transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu na 2020 rok. Organizatorem przewozów, w tym przewozów o charakterze użyteczności publicznej jest m.in. powiat, do którego właściwości należy organizowanie przewozów w granicach administracyjnych co najmniej dwóch gmin. W związku z rozpoznaniem potrzeb w tym zakresie, Powiat Bialski zwrócił się do gminy o przedstawienie potrzeb mieszkańców w tym zakresie. W związku z powyższym tym, prosimy Państwa o zgłaszanie potrzeb, opinii i uwag w zakresie  publicznego transportu zbiorowego ze wskazaniem:

 1. trasy i oczekiwanych godzin podróży: przystanek początkowy (wsiadania) wraz z godziną odjazdu, przystanek docelowy wraz z godziną przyjazdu;
 2. celu podróży: praca, szkoła, zdrowie, sport, kultura i inny (jaki);
 3. częstotliwości podróży: codziennie, w dni robocze, w dni wolne od pracy, raz w tygodniu, raz w miesiącu;
 4. zainteresowania zakupem biletu miesięcznego lub 3-6 miesięcznego.

Prosimy o zgłaszanie powyższych informacji do Urzędu Gminy Terespol na adres e-mail: ezielinska@gminaterespol.pl.

Powyższe informacje prosimy zgłaszać na podany wyżej adres w możliwie jak najkrótszym terminie, jednak nie później niż do dnia 18 października 2019 r.

ORGANIZACJA TRANSPORTU UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W POWIECIE BIALSKIM NA 2020 ROKDrukuj

 • 11/10/2019 12:00:36

Szanowni Państwo, mieszkańcy Gminy Terespol

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej planuje organizację transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu na 2020 rok. Organizatorem przewozów, w tym przewozów o charakterze użyteczności publicznej jest m.in. powiat, do którego właściwości należy organizowanie przewozów w granicach administracyjnych co najmniej dwóch gmin. W związku z rozpoznaniem potrzeb w tym zakresie, Powiat Bialski zwrócił się do gminy o przedstawienie potrzeb mieszkańców w tym zakresie. W związku z powyższym tym, prosimy Państwa o zgłaszanie potrzeb, opinii i uwag w zakresie  publicznego transportu zbiorowego ze wskazaniem:

 1. trasy i oczekiwanych godzin podróży: przystanek początkowy (wsiadania) wraz z godziną odjazdu, przystanek docelowy wraz z godziną przyjazdu;
 2. celu podróży: praca, szkoła, zdrowie, sport, kultura i inny (jaki);
 3. częstotliwości podróży: codziennie, w dni robocze, w dni wolne od pracy, raz w tygodniu, raz w miesiącu;
 4. zainteresowania zakupem biletu miesięcznego lub 3-6 miesięcznego.

Prosimy o zgłaszanie powyższych informacji do Urzędu Gminy Terespol na adres e-mail: ezielinska@gminaterespol.pl.

Powyższe informacje prosimy zgłaszać na podany wyżej adres w możliwie jak najkrótszym terminie, jednak nie później niż do dnia 18 października 2019 r.

OGŁOSZENIE O UNIEWAŻNIENIU PRZETARGUDrukuj

 • 10/10/2019 14:29:46

Likwidator Spółdzielni Kółek Rolniczych w Terespolu w likwidacji, Łobaczew Duży, ul. Spółdzielcza 3, 21-550 Terespol, zwanej dalej „Sprzedającym” informuje że w dniu 10.10.2019 r. przetarg pisemny, nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej, położonej w Łobaczewie Dużym (gm. Terespol, powiat bialski, woj. lubelskie) wraz z prawem własności stanowiących odrębną nieruchomość budynków, zostaje unieważniony ponieważ do upływu terminu składania ofert nie została złożona żadna oferta.

45,780,499 unikalne wizyty