MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

Transmisja online RADY GMINY TERESPOL


Sesja on-line

OSTRZEŻENIE POGODOWE

BIP

BIEŻĄCA OCENA JAKOŚCI WODY


Roczna jakość wody

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa


Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

Deklaracja dostępności

POLECAMY:

Od 23 czerwca rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednieDrukuj

  • 22/06/2021 14:01:17

https://spis.gov.pl

Szanowni Państwo,

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Co to oznacza?

Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.

Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy.

Każdy rachmistrz spisowy posiada identyfikator zawierający:

 1) imię i nazwisko wraz ze zdjęciem,

 2) numer identyfikatora oraz hologram,

 3) nazwę i logo wojewódzkiego biura spisowego,

 4) podpis osoby upoważnionej do wystawienia identyfikatora,

 5) okres, na jaki identyfikator został wystawiony.

 

W razie wątpliwości tożsamość rachmistrza można sprawdzić na kilka sposobów:

  • poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/,
  • poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

Spis metodą wywiadu bezpośredniego w terenie prowadzony jest przez rachmistrzów spisowych z zachowaniem standardowych zaleceń sanitarnych, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa i zaleceniami. W trakcie przeprowadzenia wywiadów bezpośrednich rachmistrz spisowy powinien bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeżeli respondent jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad może odbyć się telefonicznie pod warunkiem przekazania rachmistrzowi numeru telefonu kontaktowego.

Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie wywiązali się z obowiązku przekazania danych przez Internet, aby uczynili to, nie czekając na telefon bądź wizytę rachmistrza. Spisać można się logując na stronie https://spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej: 22 279 99 99.

Osoby, które samodzielnie spiszą się przez Internet, mogą wziąć udział w loterii. Kod na loterię można zarejestrować na stronie loterii do dnia 7 lipca br. Tę możliwość mają tylko i wyłącznie osoby, które dokonały samospisu internetowego.

NA UPAŁY NIE MA RADY? SĄ!!! OTO NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJEDrukuj

  • 21/06/2021 14:10:29
  1. PIJ DUŻO WODY – podstawą dobrego samopoczucia podczas upałów jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Zaleca się picie 2-3 litrów płynów – z czego głównie powinna to być woda wysoko zmineralizowana, dodatkowo np. soki owocowo-warzywne. Zdecydowanie należy unikać natomiast napojów z kofeiną (np. kawa, cola) oraz alkoholu,
  2. UNIKAJ EKSPOZYCJI SŁONECZNEJ – słońce najsilniej operuje w środku dnia, dlatego w godzinach 11:00 – 15:00 lepiej pozostań w pomieszczeniu. Jeśli musisz wyjść z domu, ochroń ciało – zastosuj kremy z filtrem UV, ubierz jasne lekkie, przewiewne ubranie, kapelusz lub czapkę na głowę i staraj się przebywać w cieniu. Ogranicz intensywną aktywność fizyczną, przyczyniającą się do przegrzania organizmu
  3. OCHŁADZAJ SWOJE MIESZKANIE – podczas gorących dni zasłaniaj okna, szczególnie te od słonecznej strony. Otwieraj je i odsuwaj żaluzje dopiero wieczorem, gdy temperatura spadnie.
  4. ZATROSZCZ SIĘ O STARSZYCH I DZIECI – ich organizmy najgorzej reagują na upały. Dzieci i osoby starsze nie czują dobrze pragnienia i są narażone na nadmierną utratę wody. Powinny być otoczone szczególną opieką. Każdy starszy człowiek może mieć schorzenia sercowo-naczyniowe.
  5. PAMIĘTAJ O ZWIERZĘTACH – pamiętaj, aby Twoje zwierzaki miały zawsze zapewniony swobodny dostęp do chłodnej wody i przebywały w możliwie chłodnych pomieszczeniach.
  6. SAMOCHÓD NA SŁOŃCU TO ŚMIERTELNA PUŁAPKA – Pod żadnym pozorem nie zostawiaj dziecka , osoby starszej, zwierzęcia zamkniętego w samochodzie – temperatura rośnie w nim błyskawicznie.
  7. WZYWAJ POMOC – TELEFON ALARMOWY 112 – zadzwoń, gdy dzieje się coś niepokojącego z Tobą lub w innymi osobami w Twoim otoczeniu.
  8. UTRZYMAJ LEKKĄ DIETĘ – w gorące dni najlepiej jeść potrawy składające się z warzyw i owoców. Doskonale zatem sprawdzą się np. lekkostrawne sałatki, które nie tylko orzeźwią, ale również nie obciążą dodatkowo organizmu, zajętego radzeniem sobie z upałem. Unikaj dań ciężkich, smażonych, tłustych i mięsnych.
  9. UWAŻAJ NA RÓŻNICE TEMPERATUR – w upalne dni przejście z gorącego podwórka do zimnego pomieszczenia może się wydawać zbawienne. Jednak w ostatecznym rozrachunku duże różnice temperatur nie są korzystne dla organizmu. Dlatego nie polecam picia lodowatych napoi (powinny mieć temperaturę pokojową), gwałtownego zanurzania się w zimnej wodzie (ze względu na niebezpieczeństwo szoku termicznego – do basenu,  czy jeziora wchodź stopniowo, powoli).

OBWIESZCZENIEDrukuj

  • 21/06/2021 14:07:43

OBWIESZCZENIE

PAMIĘĆ KTÓRA TRWADrukuj

  • 21/06/2021 14:02:14

Urząd Gminy Terespol informuje, że od dnia 22 lutego 2021 r. „Fundacja Pamięć, Która Trwa” z Warszawy, prowadzi poszukiwania materiałów, relacji, świadków egzekucji obywateli polskich pochodzenia żydowskiego w latach 1943 i 1944, z obozu zlokalizowanego na terenie bazy lotniczej w Małaszewiczach Dużych. W ramach poszukiwań przebadano dokumenty znajdujące się w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie i Warszawie oraz spisano dwie relacje żyjących jeszcze świadków. Ustalono trzy lokalizacje miejsc egzekucji w Kobylanach, których zbadanie i potwierdzenie, że są to faktycznie miejsca egzekucji, umożliwi  wykonania upamiętnienia w postaci pomnika, po uzyskaniu niezbędnych i wymaganych prawem pozwoleń oraz zgody właściciela terenu.
W przypadku posiadani jakichkolwiek informacji o powyższych lub podobnych tragicznych zdarzeniach z terenu Gminy Terespol, prosimy o kontakt telefoniczny, listowny lub e-mail.: sekretariat@gminaterespol.pl.

PAMIĘĆ KTÓRA TRWA

Pomnik w Wólce Dobryńskiej, Gmina Zalesie, odsłonięty 16 lipca 2009 r.
Lokalizacja pomnika w lasach Wólki Dobryńskiej

Lokalizacja pomnika w lasach Wólki Dobryńskiej, Gmina Zalesie (dojście drogami leśnymi, gruntowymi).

OBWIESZCZENIE STAROSTY BIALSKIEGODrukuj

  • 21/06/2021 10:06:26

O B W I E S Z C Z E N I E
STAROSTY BIALSKIEGO
z dnia 17 czerwca 2021 r.


Na podstawie art. 11d ust. 5 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1363 ze zm.) w związku z art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 735), Starosta Bialski zawiadamia, że w dniu 28 kwietnia 2021 r. wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej obejmującej drogę gminną ul. Świerkowa na działkach nr ew. 414/3, 415/2, 415/8, 415/9 i 416/5 w obrębie ewidencyjnym Kobylany, jednostka ewidencyjna Terespol - Gmina.

Zgodnie z art. 49 K.p.a. w przypadku zawiadomienia stron przez obwieszczenie, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia.
Wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej wraz z załącznikami znajduje się do wglądu w siedzibie tutejszego urzędu tj. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej Oddział Zamiejscowy w Terespolu, ul. Wojska Polskiego 130, 21-550 Terespol, pok. 1 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.
Podpisano elektronicznie – z up. Starosty, Ludmiła Rypina, Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa.

PDFObwieszczenie Starosty Bialskiego z dnia 17 czerwca 2021 roku (.pdf)

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCHDrukuj

  • 21/06/2021 09:26:43

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Czy pamiętasz, że udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy?Drukuj

  • 21/06/2021 08:44:03

https://spis.gov.pl

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ W MAŁASZEWICZACHDrukuj

  • 18/06/2021 10:27:22

17 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej.

Ślubowanie klasy pierwszej w Małaszewiczach

Na zaproszenie wychowawcy, rodziców i uczniów w uroczystości wziął udział Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk. Podczas akademii pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne. Najważniejszym elementem wydarzenia było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Aktu pasowania dokonała Dyrektor Katarzyna Krawczyk. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i drobny upominek oraz plecaki od Wójta.

SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12-18 LATDrukuj

SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12-18 LATDrukuj

  • 18/06/2021 10:17:06

MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI
DEPARTAMENT INFORMACJI I PROMOCJI
WYDZIAŁ KOMUNIKACJI


Warszawa, 11 czerwca 2021 roku

  Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
– informacje dla szkół i placówek

 Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

 

Organizacja szczepień

Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

  • zgodę rodzica,
  • kwestionariusz,
  • kwalifikację lekarza,
  • szczepienie.

Harmonogram szczepień po wakacjach

Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

  • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
  • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
  • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

Jak działa szczepionka?

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Departament Informacji i Promocji

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGODrukuj

  • 18/06/2021 08:59:05

Informacja Wojewody Lubelskiego z dnia 15 czerwca 2021 r. o wejściu w życie w dniu 12 czerwca br. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1054), wskazującego nowe uregulowania w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
 
Informacja Wojewody Lubelskiego z dnia 15 czerwca 2021 r. 262 KB (PDF)

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2021 r. 330 KB (PDF)

Kara grzywny za odmowę udzielenia informacji rachmistrzowi!Drukuj

  • 17/06/2021 11:32:16

Wejdź na spis.gov.pl i spisz się!

Kara grzywny za odmowę udzielenia informacji rachmistrzowi!

W całym kraju trwa Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021. W miesiącu maju swoją pracę rozpoczęli rachmistrze spisowi, którzy dzwonią ze specjalnie dedykowanych numerów telefonów  22 828 88 88, 22 279 99 99. Respondent, do którego dodzwonił się rachmistrz w celu realizacji wywiadu spisowego, nie może odmówić spisu.

Osoby, które do momentu, w którym skontaktował się z nimi rachmistrz nie dopełniły obowiązku w formie samospisu - poprzez wypełnienie formularza spisowego na stronie GUS  spis.gov.pl, bądź nie spisały się na infolinii 22 279 99 99, muszą udzielić informacji rachmistrzowi.
Jak wynika z przesłanego KOMUNIKATU Centralnego Biura Spisowego dla rachmistrzów w sytuacji, gdy respondent, z którym nawiązał kontakt rachmistrz spisowy w celu realizacji wywiadu spisowego, odmówi podania informacji wymaganych spisem z jednoczesną informacją, że sam dokona spisu, rachmistrz spisowy powinien poinformować respondenta, że:
1. Zgodnie z art. 17a ust 1 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775 z późn. zm.) obowiązek przeprowadzenia samospisu internetowego, nie wyłącza możliwości zebrania w każdym czasie danych od osoby fizycznej objętej spisem powszechnym metodą wywiadu bezpośredniego lub metodą wywiadu telefonicznego.
2. Zgodnie z art. 17a ust 2 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775 z późn. zm.) respondent nie może odmówić udzielenia informacji  rachmistrzowi odwołując się do możliwości dokonania samospisu internetowego.
3. Odmowa udzielenia informacji rachmistrzowi z powołaniem się przez respondenta na możliwości dokonania samospisu internetowego traktowana jest jak odmowa udziału w spisie.
4. Odmowa udziału w spisie skutkuje niezwłocznym wszczęciem postępowania egzekucyjnego w celu zasądzenia kary przewidzianej art.  57 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. 2020 r. poz. 443, z późn. zm.), który brzmi:
„Art. 57. Kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie.”

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGODrukuj

  • 15/06/2021 10:50:32

Informacja Wojewody Lubelskiego z dnia 10 czerwca 2021 r. o wejściu w życie w dniu 6 czerwca br.  rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 czerwca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1013), wskazującego nowe uregulowania w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.części gospodarstwa, w celu sporządzenia protokołu zbiorczego.
 
 
Informacja Wojewody Lubelskiego z dnia 10 czerwca 2021 r.
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 czerwca 2021 r.

Warsztaty „Kulinarne dziedzictwo naszej małej ojczyzny” w KoroszczynieDrukuj

  • 14/06/2021 12:11:51

Kliknij aby powiększyć10 czerwca 2021r. odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne pt. „Kulinarne dziedzictwo naszej małej ojczyzny”, dofinansowane z Narodowego Programu „Niepodległa”.

>>> Galeria zdjęć <<<

Zadanie składa się z szeregu wydarzeń kulturalnych, które będą realizowane od czerwca do listopada 2021r. na terenie całej gminy. W programie przewidziano działania skierowane zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców, tak by każdy znalazł coś dla siebie.

Czytaj więcej

XIII SESJA RADY GMINY TERESPOLDrukuj

  • 11/06/2021 10:03:03

XIII SESJA RADY GMINY TERESPOLW dniu 31 marca 2021 r. w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się XIII Sesja Rady Gminy Terespol, której Przewodniczył Mieczysław Romaniuk.

Podczas posiedzenia XIII Sesji Rady Gminy Terespol Radni nie wnieśli żadnych pytań i uwag do:

  • Sprawozdania za rok 2020 z realizacji Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Terespol na lata 2019-2021;
  • Sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Terespol za rok 2020;
  • Sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii za rok 2020.

 Podczas posiedzenia zostały podjęte następujące uchwały:

  • w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej;
  • w sprawie zmian uchwały budżetowej na 2021 rok;
  • w sprawie wyodrębnienia w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki, w treści w treści: „Nie wyraża się zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy na rok 2022 środków stanowiących fundusz sołecki”;
  • zmieniająca uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Terespol i opracowania planu miejscowego dla części miejscowości Kobylany;
  • w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych i ustalenie ich przebiegu;
  • w sprawie pozbawienia kategorii drogi gminnej nr 100822 L z jednoczesnym jej wyłączeniem z użytkowania;
  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego w celu przygotowania i realizacji Strategii Rozwoju Ponadlokalnego gmin Przygranicznego Obszaru Funkcjonalnego „Aktywne Pogranicze”;
  • w sprawie szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego gmin Przygranicznego Obszaru Funkcjonalnego „Aktywne Pogranicze”, w tym trybu konsultacji;
  • w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami wsi Koroszczyn, Samowicze, Lebiedziew, Michalków, Neple, Krzyczew i Bohukały dotyczących zniesienia urzędowych nazw miejscowości w gminie Terespol;
  • w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego dotyczącego współdziałania Gmin wchodzących w skład aglomeracji Terespol-Koroszczyn przy realizacji zadania polegającego na aktualizacji obszaru i granic aglomeracji Terespol-Koroszczyn;
  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowym podmiotem, na czas oznaczony do 3 lat kolejnej umowy rybackiego użytkowania wody, której przedmiotem jest ta sama nieruchomość;
  • w sprawie określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Terespol na rok 2021;
  • zmieniająca uchwałę w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości oraz warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej;
  • w sprawie przekazania wniosku zgodnie z właściwością;
  • w sprawie rozpatrzenia Petycji - Listu otwartego „Alarm! STOP zabójczemu GMO - STOP niebezpiecznej SZCZEPIONCE!”;
  • w sprawie rozpatrzenia petycji „o opinię ws. przeprowadzenia REFERENDUM LUDOWEGO”;
  • w sprawie rozpatrzenia petycji „o poparcie Rządu Tymczasowej Rady Stanu Narodu Polskiego Społecznego Komitetu Konstytucyjnego”;
  • w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej eliminacji glifosatu;
  • w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o wysokości dochodów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. – o dodatkach mieszkaniowych.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami podjętych uchwał, wykazami imiennych głosowań, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.bip.gminaterespol.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy. Sesja online dostępna również pod adresem:  https://gminaterespol.sesja.pl/portal/videos/e6004c87-5ca2-4737-aadb-e967b1d2730c

94,792,984 unikalne wizyty